Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : سلامی با بیان اینکه رژیم امارات و عربستان سعودی، صحنه گردان اصلی شرارت های امنیتی در برخی مناطق کشورمان هستند، اظهار داشت: آن ها آروزی انتقال ناامنی به درون سرزمینمان را دارند و ما به آن ها می گوییم که شما هرگز در توسعه تنش و منازعه با جمهوری اسلامی ایران به هیچ موفقیتی نخواهید رسید.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، خطاب به سران عربستان و امارات گفت: اگر از خطوط قرمزمان عبور کنید، قطعاً از خطوط قرمز شما عبور خواهیم کرد و می دانید قدرت ملّت ایران، وقتی به صحنه عمل می آید چه طوفانی به پا می کند.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امروز (جمعه ششم مهر) طی سخنانی پیش از خطبه های نمازجمعه تهران، با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: به روان درخشان و تابناک شهیدان حماسه باشکوه و بی نظیر تاریخ و امام بزرگ، درود می فرستیم.

وی ادامه داد: همه دوستان می دانند که تهاجم دشمن در نخستین سال های پیروزی انقلاب یکی از خطرناک ترین سناریوهای جهانی استکبار علیه ملّت بزرگ ایران بود. این نابرابرترین جنگ بزرگ تاریخ بشریت بود که در آن، آرایش سیاسی صحنه در سطح همه قدرت های بزرگ جهان شکل گرفته بود؛ از آمریکا، شوروی، اروپا و متحدان عرب آنان در منطقه خلیج فارس، همگی یک صف بندی و آرایش سیاسی جهانی را علیه انقلاب بزرگ ملّت ایران صورت داده بودند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حمایت اقتصادی از رژیم بعث عراق، حمایتی جهانی بود، خاطرنشان کرد: ملّت ایران در نقطه کانونی یک عملیات روانی سنگین جهانی قرار داشت.

سلامی با بیان اینکه ما در جنگ هم در محاصره و تحریم اقتصادی بودیم، تصریح کرد: آن ها حتی یک سیم خاردار به کشور ما نمی دادند، امّا حرکت الهام گرفته از روح عاشورا در ملّت ایران، یک حماسه شگفت انگیز را در سطح جهان و تاریخ نبردها به ثبت رساند.

وی ادامه داد: ملّت ایران با جهادی عاشورایی که از آن واقعه خونین سال ۶۱ هجری الهام می گرفت در مقابل این جهان قدرتمند ایستاد. آن ها آمده بودند تا نور خدا را خاموش کنند؛ ملّت ایران را به تسلیم بکشانند، رهبر بزرگ انقلابش را بشکنند و این نظریه را ثابت کنند که استقلال ملّت ها بدون تکیه بر قدرت های استکباری ممکن نیست؛ امّا ملّت بزرگ ایران، همه این رؤیاها را در هم شکست و باطل السحر فتنه ای بود که در آن دوران بر ملّت بزرگ ایران تحمیل شد.

وی افزود: سرانجام جنگ با تحمیل اراده ملّت ایران پایان یافت، بدون اینکه وجبی از این خاک در اختیار دشمنان قرار گیرد. نه تنها ملّت ایران پیروز به در آمد، بلکه قدرتمندتر از آغاز جنگ، آماده می شد تا در برابر توطئه های بزرگی که شکل می گرفت بایستند. نتیجه این شد که تصور جهانی از کشور و ملّت ایران و نطام و اسلام تغییر یافت.

سلامی با بیان اینکه ملّت ایران با اعتبار و منزلتی جدید، با شخصیت و هویتی جدید که در آن، صبر، ثبات قدم، قدرت و اعتبار به چشم می خورد، معرفی شد، تصریح کرد: امّا داستان و ماجرای دفاع مقدس نه پایان شکست های دشمنان ما بود و نه پایان توطئه های آن ها و نه پایان پیروزی های ملت ایران و نه پایان قدرت سازی و اعتباریابی بیشتر این کشور در دستگاه مختصات جهانی.

وی افزود: آن حادثه به ما نشان داد که برای بقا باید قوی بود. در نظام فعلی جهان، قدرت های ضعیف یا باید تسلیم شوند یا محکوم به اضمحلال و فنا هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به حادثه تروریستی اهواز، گفت: در سی و نهمین سال این دفاع باشکوه، در آغاز هفته دفاع مقدس، در اهواز و خوزستان که کانون و پایتخت مقاومت و دفاع ملّت بزرگ ایران است، حادثه غم انگیزی شکل گرفت. دشمنان ایران و اسلام که نمی توانند اقتدار امنیتی نظام ما را ببینند، در یک حرکت ناجوانمردانه و ظالمانه و کور، جمعی از هم وطنان ما و مدافعان میهن اسلامی را که برای تجلیل از شکوه حماسه های آن دوران طلایی به میدان آمده بودند به گلوله بستند.

سلامی با بیان اینکه همواره سنت الهی این است که توطئه دشمنان به خودشان برمی گردد، تصریح کرد: هرچند این حادثه در نگاه ظاهری، غم انگیز و هولناک بود و جمعی از عزیزان ما را به شهادت رساندند و جمعی را مجروح کردند، در بطن آن، سرشار از تجلّی و ظهور رحمت های واسعه الهی بر این سرزمین بود.

وی با بیان اینکه تجربه چهل ساله دفاع در برابر استکبار نشان داد که همیشه شهادت، سعادت بخش و حلال مشکلات جامعه ماست، اظهار داشت: بعد از این حادثه، آن ها که می خواستند با این ماجرا، تفرقه های خونین را در خوزستان رقم زنند، دیدند که چگونه شهادت، عامل وحدت و همدلی و پیوند قلب ها شد.

در آن تشییع جنازه با شکوه و استثنایی، مردم اهواز همه آمده بودند؛ بدون اینکه ترسی از به رگبار بسته شدن مجددشان داشته باشند. هیچ قلبی نمی لرزید. مردم با قلب هایشان آمده بودند و همه آمده بودند. کسی نمی توانست تشخیص بدهد که خانواده عزیز این شهدا کیست. همه، خانواده این شهدا شده بودند. آمده بودند نشان دهند ملّت ایران از شهادت نمی ترسد؛ همان گونه که امامش فرمود.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهادت عامل حیات و بیداری و جهش و برانگیخته شدن اعتقادات و باورهای ماست، تصریح کرد: آن ها آمدند و محاسبات همه را تغییر دادند. محاسبات رئیس جمهور آمریکا را که فکر می کند نطام ما پشتوانه اجتماعی خود را از دست داده است. هیچ کس در اهواز در خانه نمانده بود. رود خروشانی از یک جمعیت متراکم و بی انتها، با چشم های گریان به میدان آمده بودند تا ثابت کنند مثل همیشه از انقلاب و آرمان های امام و رهبر عظیم الشأن و مسیر شهدایشان دفاع می کنند. دورد خدا بر این ملت بزرگ.

سلامی افزود: دشمنان که به دنبال تفرقه بودند، دیدند که چگونه مشعل های وحدت، فروزان شد و مردم چگونه دوباره به صحنه آمدند و مشکلات را فراموش کردند و دغدغه اصلی شان حفظ انقلاب و دفاع از ارزش ها شد.

وی با بیان اینکه حادثه تروریستی اهواز، یک عقبه منطقه ای و جهانی دارد، تصریح کرد: طراحان این راهبردهای کور در آن مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی عربستان و امارات دور می زند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما بر اساس فرمان مبارک امام انقلاب مان حضرت آیت الله امام خامنه ای گفتیم و اکنون یک بار دیگر اعلام می کنیم که انتقام قطره قطره خون شهیدان مان را از عوامل داخلی و بیرونی این حادثه غم انگیز خواهیم گرفت.

سلامی با بیان اینکه رژیم امارات و عربستان سعودی، صحنه گردان اصلی شرارت های امنیتی در برخی مناطق کشورمان هستند، اظهار داشت: آن ها آروزی انتقال ناامنی به درون سرزمین مان را دارند و ما به آن ها می گوییم که شما هرگز در توسعه تنش و منازعه با جمهوری اسلامی ایران به هیچ موفقیتی نخواهید رسید.

وی افزود: شما کوچک تر از آن هستید که یک رقیب یا حریف برای کشور بزرگی باشید که چهل سال است در برابر بی بدلیل ترین امپراتوری های دنیا ایستاده است و در مقاطعی مهم، شکست های بزرگی را به آنان تحمیل کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شما در مجموعه ارکان قدرت، دارای ارزش مکانی نیستید، تصریح کرد: شما وقتی در کنار آمریکا قرار می گیرید، احساس قدرت می کنید.

سلامی خطاب به عربستان سعودی و امارات گفت: دست از شرارت و توطئه بردارید. شما شکست پذیر هستید. درون کاخ های شیشه ای نشسته اید و نمی توانید تیغ انتقام ملّت ایران را تحمل کنید. ما خویشتنداری کرده ایم و نجابت انقلابی به خرج داده ایم، امّا اگر از خطوط قرمان عبور کنید، قطعاً از خطوط قرمز شما عبور خواهیم کرد و می دانید قدرت ملّت ایران، وقتی به صحنه عمل می آید چه طوفانی به پا می کند. پس آرام باشید و مداخله نکنید؛ بلندپروازی های منطقه ای شما همه جا شما را با شکست مواجهه کرده است.

وی افزود: به آمریکا هم هشدار می دهیم که دست از حمایت از تروریست ها بردارند؛ این برای آنان هم زیان بار خواهد بود.

این لحظه ها، لحظه های پایان شکست دشمنان است. چهل سال از فراز و نشیب صحنه های سخت عبور کرده ایم تا استقلال و امنیت ملّی مان را تأمین کنیم و انقلابمان را در مقابل هجوم قدرت های بزرگ محافظت کنیم. دنیای استکبار پیوسته در پی توطئه علیه ایران بوده و از همه ابزار قدرت در مقیاس جهانی برای اعمال تهدید و فشار استفاده کرده است، امّا به فضل الهی، موازنه قدرت در زمان به نفع نظام مقدس ما تغییر یافته است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: امروز نگاه کنید به فاصله قدرت بین نظام ما و دشمنان ما. به صحنه های منطقه ای نگاه کنید؛ ما توانستیم تمرکز قوای دشمنان بزرگ را از قلب سرزمین مان دور کنیم. آن ها آمده بودند متمرکز شوند؛ هم در سطح جغرافیا، هم سیاست و هم اقتصاد و امنیت و نظامی گری. اما ملّت ایران توانست دشمن را در جبهه وسیعی در جهان اسلام تجزیه کند.

سلامی با بیان اینکه امروز دشمن عقب نشینی کرده و سرزمین های وسیعی از سیطره آن ها خارج شد، تصریح کرد: خاورمیانه ای که آمریکایی ها آرزوی نوسازی آن را داشتند و می خواستند، سرمایه های مادی و معنوی مسلمانان را به غارت ببرند، دیگر منطقه امنی برای چپاول آمریکا نیست. ملت ها بیدار شده اند و جبهه های وسیعی در جهان اسلام علیه استکبار، از شرق مدیرترانه تا شمال دریای سرخ شکل گرفته است.

وی افزود: ساختارهای قدرتمندی در جهان اسلام ساخته شده است؛ حزب الله در لبنان توانسته است بازدارندگی نیرومند جهان اسلام در مقابل رژیم صهیونیستی برقرار کند و شکست های بزرگی را بر آن ها تحمیل کند.

«ارتش مردمی سوریه توانسته است توطئه استکبار را که می خواست این حلقه محوری مقاومت جهان اسلام را بشکند خنثی کند و نه تنها نظام سوریه را از خطر سقوط نجات دهد بلکه کشورهای کوچک و بزرگ را به حاشیه تحولاتش رانده است و بخش های عظیم و سرنوشت سازی از این سرزمین را آزاد کرده است.»

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز در سوریه، ده ها هزار نیروی مسلّح مسلمان از اقصی نقاط عالم اسلام سازمان یافته اند، تصریح کرد: صهیونیست ها لهجه های پاکستانی، عراقی، لبنانی، ایرانی، سوری، افغانی، هندی و سایر بلاد اسلام را می شنوند. آن ها بیش از گذشته احساس می کنند در مرز بین حیات و بقاء هستند.

سلامی ادامه داد: در عراق، نیروی بزرگ مردمی شکل گرفته که سیاست های آمریکایی ها را به زعم پیروزی های نظامی شان در هم شکسته است. دریمن، ملّت عزیز و مقام این کشور در مقابل تهاجم سعودی ـ امارتی ـ آمریکایی ـ صهیونیستی ایستاده است.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها در کجای تحولات منطقه هستند، تصریح کرد: اگر دقت کنید آمریکایی ها از نظر سیاسی بسیار ضعیف شده اند. آنها که می خواستند ما را در انزوای سیاسی قرار دهند، خود در انزوای سیاسی قرار گرفته اند. حتی متحدان سنتی شان با آنها در یک جنگ اقتصادی و سیاسی به سر می برند.

سلامی خاطرنشان کرد: ترکیه، امروز در مقابل آمریکا و سیاست هایش ایستاده است. پاکستان از سیاست های آمریکا فاصله گرفته است. جنگ اقتصادی چین و آمریکا، آمریکا را در مخمصه دیگری قرار داده است. جنگ سرد بین روسیه و آمریکا دوباره نضج گرفته است. پس این آمریکاست که تا امروز نتوانسته حتی کوچک ترین مسأله را در منطقه یا جهان حل کند. این آمریکاست که در حال کوچک تر شدن است و برعکس این ملّت ایران است که در حال گسترش نفوذ معنوی و سیاسی خود در منطقه و در جهان است.

وی با بیان اینکه آن ها تصور می کنند نفوذ ما فیزیکی است، تصریح کرد: ما در هیچ کشوری پایگاه نظامی نداریم. نفوذمان به خاطر منطق مان، اعتقادات و باورهامیان به عدالت، صلح آزادی، کرامت انسان،ها و استقلال ملت هاست. بنابراین امروز ایران محبوب همه کشورهای جهان است. شما در سازمان ملل تصویر زیبایی از مقایسه نگاه جهانی به آمریکا و ایران را مشاهده کردید. بنابراین آمریکا دیگر قادر به شکل گیری یک ائتلاف نیست و مشروعیت سیاسی اقدامات خود را از دست داده است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: آمریکا از نظر اقتصادی هم بازنده اصلی نبردهای سال های اخیر در منطقه بوده است. هفت تریلیون دلار که معادل بیش از هفتاد سال درآمدهای نفتی عراق و شاید بیش از صد سال کشور ایران است را هزینه کرده بدون اینکه هیچ دستاوردی از این همه هزینه کرد داشته باشد.

سلامی با بیان اینکه آمریکا قدرت نظامی اش هم فرسوده شده، افزود: امروز در خلیج فارس از آن حضور همیشگی و پردتعداد شناورهای رزمی آمریکا خبری نیست؛ بنابراین، آمریکا به زوال قدرت نزدیک شده و به همین دلیل آمریکایی ها دیگر توانایی جنگ جدید ندارند.

اینکه رهبر معظّم انقلاب فرمودند جنگ منتفی است، یک حقیقت است. هم به واسطه قدرت انباشته و بازدارنده ما که زمین و هوا و دریا را برای هرکسی که بخواهد طمعی به این سزرمین و منافع آن داشته باشد، جهنم خواهیم ساخت و هم ضعف های مفرط و افول قدرت سیاسی، اطلاعاتی اقتصادی آمریکایی ها.

وی افزود: ملت ایران در حال تکامل بخشیدن به نقشه و الگوی مقاومت ملّی خود در برابر استکبار است. ایران، مولود صحنه های سخت است. آنچه امروز دشمن به دنبال آن است، همان جنگ اقتصادی است، امّا این را هم بگوییم که جنگ اقتصادی اثر تعیین کننده ای ندارد. آنچه ملّت بزرگ ایران باید در برابر آن بایستند تهاجم رسانه ای و عملیات روانی است که می خواهند التهاب و ارعاب در قلب های ملّت ما ایجاد کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هیچ اتفاقی رخ نداده است و ملّت بزرگ ایران تحریم پذیر نیست، خاطرنشان کرد: ما با پانزده کشور همسایه هستیم و از طریق خلیج فارس و اقیانوس هند با همه جهان در ارتباط هستیم. ایران انزواپذیر نیست. حل معادلات سیاسی و امنیتی منطقه و بخش هایی از جهان به ما متکی است.

سلامی افزود: ایران دارای ظرفیت های اقتصادی فوق العاده انرژی، نفت، گاز، زمین، آب، صنعت، تکنولوژی، ایمان، انگیزه و باور است و همه اینها سرمایه های بزرگ ملّت ایران برای شکست دادن آمریکا در عرصه جنگ اقتصادی است.

ملّت بزرگ ایران بدانند، هرگز این کشور، رخسار یک کشور محاصره شده و تحریم شده اقتصادی را نخواهد داشت. ما در تهدیدات آمریکا به اشباع رسیده ایم و آمریکا هر غلطی می توانسته تا به امروز کرده است و هیچ نتیجه ای جز شکست نگرفته است. ملّت ایران هشیار باشند فریب عملیات گمراه کننده روانی دشمن را نخورند. انبارها سرشار از کالاهای اساسی برای سال ها است. این سرزمین، غنی است و نعماتش پایان ناپذیر است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ملّت ایران، بزرگ و آگاه است و دارای فرهنگ غنی است، تصریح کرد: ملّت ما عادت کرده است در سختی ها رشد کند.

سلامی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور آمریکا گفت فشار را بر ایران ادامه می دهیم. مگر تا کنون از کدام یکی از ابزاهایتان استفاده نکرده اید؟ فشارهای شما تا کنون جز به قدرتمند شدن ملت و تحکیم پایه های استقلالش منجر نشده است. جنگ به ما تحمیل کردید، امّا ما قدرت دفاعی خود را در سطح یک قدرت جهانی ارتقا دادیم و امروز تمام سیستم های دفاعی مان را خودمان تولید می کند. جوانان ما را ترور کردید، ما ماهواره ساختیم. سینه اتم را شکافتیم، پالایشگاه ساختیم و علم مان جهانی شد. تحریم اقتصادی کردید؛ ما تکیه گاهمان را از نفت بردیم و امروز قادریم تمام نیازهایمان را در داخل تأمین کنیم.

وی خطاب به آمریکایی ها گفت: شما خود منزوی شده اید و امروز هم گزینه دیگری فراروی شما نیست. بیهوده سخنی که قابل اعتبار نیست، نگویید. اگر شما توانا هستید، به مردم خودتان کمک کنید که بیش از چهل میلیون نفر در زیر خط فقر زندگی می کنند. از کارتن خواب هایی که شب ها در نیویورک و واشنگتن هستند، سؤالی بپرسید و برای ملّت ایران دلسوزی نکنید.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه، خطاب به مسئولان کشور گفت: باید در این میدان جهاد و جنگ اقتصادی و روانی، مردانه در وسط میدان بایستید. از آن ها استدعا داریم و توصیه می کنیم با مدل جنگ، همان گونه که در دفاع مقدس شبانه روز کار کردیم و آستین ها را بالا زدیم و به قلب دشمن حمله کردیم، امروز هم نیازمند همت، عزم، اراده و باور و تلاش جدّی هستیم تا دشمن را شکست بدهیم.

سلامی با بیان اینکه ملّت ایران، عزّت خویش را با دلار عوض نمی کند، تصریح کرد: ملّت ایران صبر پیشه می کند؛ سختی ها را تحمل می کند، اما تسلیم دشمن نمی شود. این درس را از تاریخ قبل از انقلاب آموخته ایم که زیر بار استکبار رفتن، هرگز نه رفاه می آورد نه پیشرفت، نه استقلال و نه اخلاق. تنها راه عزّت، جهاد در برابر دشمنان است.

«ملّت ایران، ملّتی بزرگ است؛ سینه تاریخ را می شکافد و قلّه ها را فتح می کند و به دشمنان ثابت می کند که هیچ راهی جز تسلیم شدن در برابر ملّت ایران و تعامل مثبت و سازنده در برابر آن وجود ندارد.»

وی خطاب به مردم گفت: ما با هم زندگی می کنیم، با غم هایمان به هم پیوند خورده ایم. مثل دهه محرم زندگی کنیم. هیچ کدام از ما برای برخورداری از منافع، از هم سبقت نمی گیرد. آرام باشید؛ ملتهب نباشید، هیچ اتفاق رخ نداده است. آنکه باید بترسد، دشمن است، و ما با اطمینان قلب زندگی می کنیم. تکیه گاه ما خداست و خدا هرگز مجاهدان مؤمن را تنها نمی گذارد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان