Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بازرسی گیلان با بیان اینکه اراده و تدابیری قوی برای مقابله با معضل زباله در گیلان وجود ندارد گفت: اعتبارات قطره چکانی دولت پاسخگوی معضلات پسماند گیلان نیست.

سیف الله مسرور عصر امروز در نشست ستاد ساماندهی پسماند شهرستان رشت با اشاره به اینکه بنده در حوزه ساماندهی پسماند استان گیلان دچار یاس و نا امیدی شده ام اظهار داشت: این یاس و نا امیدی به دلیل عدم پیشرفت در این حوزه و بحرانی شدن ایستگاه زباله سراوان ایجاد شده است.

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان با بیان اینکه این استان روزانه 700 تن زباله تحویل طبیعت می دهد و  معضل زباله در سراسر استان گیلان همه گیر است خاطرنشان کرد: اراده و تدابیری قوی برای مقابله با معضل زباله در استان گیلان وجود ندارد و این امر موجب تاسف است.

مسرور با تاکید بر اینکه مردم سراوان مستحق خدمات ویژه هستند و دستگاه های اجرایی نیز پس از حل مشکلات زباله در منطقه سراوان باید خدمات ویژه تری را به این مردم به علت تحمل رنج بسیار ارائه دهند گفت: تعلل و کارشکنی در حوزه آب رسانی و راه های دسترسی در منطقه سراوان از سوی سازمان بازرسی به طور ویژه پیگیری می شود.

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان با اشاره به اینکه در مقابله با معضل پسماند نگاه واحدی در استان گیلان وجود ندارد و دستگاه های اجرایی و نظارتی از دیدگاه واحدی در این حوزه برخوردار نیستند خاطرنشان کرد: این اعمال و اقدامات  موجب فرصت سوزی و تعلل در ساماندهی معضل پسماند در استان گیلان شده است.

وی با تاکید بر اینکه تعلل در اقدامات ساماندهی ایستگاه زباله سراوان موجب شده تا منابع مالی بیشتری برای روند اجرایی این پروژه مورد نیاز باشد بیان کرد: اعتبارات جذب شده برای ساماندهی دو رودخانه گوهررود و زرجوب و ساماندهی ایستگاه زباله سراوان با صرف نشدن در حوزه های مناسب هدر داده شده است.

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان با اشاره به اینکه یک دستگاه زباله سوز، ایستگاه سراوان را نجات نمی دهد و این ایستگاه نیازمند سه دستگاه زباله سوز است خاطرنشان کرد:  اعتبارات قطره چکانی دولت پاسخگوی این نیاز نیست و باید در این حوزه از ظرفیت بخش خصوصی بهره برد.

مسرور  با بیان اینکه در راستای ساماندهی معضل پسماند در گیلان نباید فرصت ها را از دست داد و باید در این راستا ثابت قدم بود گفت: مصوبات جلسات گذشته در خصوص معضل سراوان همانند مسکن بوده و امید است با عزم و اراده ای استانی و ملی گام ها در این حوزه از کندی خارج شده و استوار شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان