Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به وجود رضایتمندی از کیفیت مجموعه آتش نشانی گفت: آتش نشانان با خلوص نیت خدمت می کنند و ایثارگری در وجود آنان نهفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری ظهر امروز به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی با حضور در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر رشت در نشست با جمعی از آتش نشانان با تبریک این روز و خداقوت به آنان افزود: آتش نشانی یکی از پرمخاطره ترین مشاغل است و آتش نشانان سختکوش از هیچ تلاشی در انجام مأموریت ها دریغ نمی کنند.

وی با بیان اینکه افزایش سرعت حضور شما در محل حادثه باعث کاهش خسارت های وارده می شود اظهار داشت: مردم در مقابل تلاش کسانی که سلامتی خود را به خطر می اندازند و برای حفظ جان مردم دغدغه دارند، قدردان هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر لزوم توجه ویژه به دغدغه های معیشتی آتش نشانان گفت: از هر اقدامی در این خصوص حمایت می کنیم.

وی افزایش سطح امکانات و تجهیز ماشین آلات در حوزه آتش نشانی را بسیار ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: در راستای ارتقاء تجهیزات گروهی و فردی آتش نشانان از منابع استانی و شهرستانی اعتباراتی اختصاص پیدا می کند.

استاندار گیلان توجه به جانمایی و استقرار مناسب ایستگاه های آتش نشانی را در ارائه به موقع خدمات، مهم ارزیابی کرد و افزود: ایستگاه های آتش نشانی مستقر در شهر رشت نیازمند بازنگری به منظور پراکنش مناسب است تا میانگین زمان حضور آتش نشانان در محل حادثه را کاهش و سطح کیفیت خدمات را افزایش دهد.

وی جانمایی احداث ایستگاه آتش نشانی در مسکن مهر را اقدامی مثبت عنوان کرد و اظهار داشت: به منظور تقویت نیروی انسانی در بخش آتش نشانی از هر ظرفیتی بهره می گیریم.

دکتر سالاری بر ضرورت جذب نیرو از طریق آزمون و به صورت رقابتی تأکید و تصریح کرد: در بخش هایی همچون آتش نشانی هر خدمتی به کیفیت نیروی انسانی و تجهیزات برمی گردد که خوشبختانه در حال حاضر این مجموعه به صورت حرفه ای در انجام وظایف وارد عمل می شوند.

در این نشست میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت با قدردانی از حضور استاندار گیلان در مجموعه آتش نشانی گفت: حمایت و پشتیبانی از آتش نشانان حفاظت از سرمایه های ملی محسوب شده و انگیزه و عزم آنان برای خدمت بهتر به مردم را تقویت می کند.

رضا رسولی یکی از اعضاء شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست کمبود نیروی انسانی و تبدیل وضعیت نیروهای این سازمان را جزء دغدغه های آتش نشانان عنوان کرد و اظهار داشت: در 6 سال گذشته و با حمایت های اعتباری از سوی استانداری گیلان تعداد ایستگاه های آتش نشانی از 7 به 14 رسیده است و در این مسیر نیازمند توجه جدی به توسعه ماشین آلات هستیم.

علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت کار آتش نشانان را همراه با عشق و علاقه توصیف کرد و گفت: خدمات در حال ارائه از سوی مجموعه آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت محدود به اطفاء حریق نمی شود و در این مسیر برخی از عزیزان به شهادت رسیدند و برخی نیز آسیب های جدی دیدند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با اشاره به اینکه 2 ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر رشت در حال احداث است گفت: آتش نشانی رشت با 320 نفر پرسنل عملیاتی، 54 نفر پرسنل اداری، 72 دستگاه خودرو آتش نشانی به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمت به مردم شریف هستند.

بابک رمضانی با اشاره به احداث پارک ایمنی مخصوص کودکان به منظور افزایش سطح آموزش اطفاء حریق و موضوعات ایمنی افزود: از سال 94 برای نوسازی ناوگان آتش نشانی اقداماتی صورت گرفته و در حال ارتقاء آن هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان