Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون آموزشی دانشگاه گیلان گفت: در سال گذشته و در هفت ماهه نخست امسال طرح ها و پروژه های بسیاری با کمک و مشارکت خیران در مجموعه دانشگاه گیلان به مرحله اجرا و بهره برداری رسید.

فرهاد شیرینی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده در مجموعه مدیریتی دانشگاه گیلان این مجموعه بزرگ آموزشی با وجود تغییرات شدید قیمت ها مشکل خاصی در بحث تأمین خدمات رفاهی دانشجویان خود ندارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گیلان عنوان کرد: دانشگاه گیلان به عنوان یکی از بزرگ ترین دانشگاه های منطقه شمال کشور در ردیف دانشگاه های جامع علمی کشور قرار دارد به همین دلیل در رشته ها و گرایش های بسیار مختلف و متنوعی اقدام به پذیرش دانشجویان می کند.

شیرینی تعداد دانشجویان دانشگاه گیلان را در مجموع برشمرد و گفت: با احتساب دانشجویان جدیدالورود امسال، دانشگاه گیلان در حال حاضر 18 هزار و 116 دانشجو دارد که 58.6 درصد آن یعنی 10 هزار و 624 نفر خانم و 41.4 درصد آن یعنی 7 هزار و 492 نفر آن از آقایان هستند.

وی به تعداد دانشجویان این دانشگاه در مقاطع مختلف نیز اشاره کرد و افزود: دانشگاه گیلان به عنوان یکی از دانشگاه های مرجع در حال حاضر در مقاطع تحصیلی کارشناسی 11 هزار و 741 نفر ، کارشناسی ارشد حدود 5 هزار و 36 نفر و در مقطع دکترا نیز هزار و 339 نفر دانشجو دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گیلان از تحقق کامل بودجه عمرانی خبر داد و بیان داشت: علاوه بر تحقق صد در صدی بودجه عمرانی، تا به امروز بودجه جاری این دانشگاه نیز در حدود بیش از 41 درصد و بودجه حوزه تعمیر و تجهیز واحدها نیز نزدیک به 39 درصد محقق شده است.

شیرینی موضوع مسائل رفاهی دانشجویان را از اولویت های دانشگاه گیلان خواند و عنوان کرد: با وجود مشکلاتی که اخیراً در در حوزه نوسانات بسیار شدید قیمت ها در کشور ایجاد شده ، دانشگاه گیلان با برنامه ریزی های اصولی تمهیدات لازم را برای رفاه حال دانشجویان اندیشیده است.

وی خدمات بخش رفاهی را به چند دسته مختلف تقسیم کرد و ابراز داشت: خدمات خوابگاهی برای دانشجویان دختر و پسر، تجهیز و صنعتی کردن سلف سرویس ها، ارائه کلاس های متناسب با شرایط دانشجویان و ارائه یکسری برنامه های آموزشی در حوزه های مختلف از جمله این امور است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گیلان در حوزه امکانات خوابگاهی این دانشگاه بیان داشت: در حال حاضر مجموعه دانشگاه گیلان با افزایش ظرفیت خوابگاه ها برای صد در صد دانشجویان پسر متقاضی و 90 درصد دانشجویان دختر امکانات خوابگاهی فراهم کرده است.

شیرینی راهکارهای این دانشگاه برای برون رفت از چالش های مالی و اقتصادی را برشمرد و گفت: اصلاح فرآیندها یکی از برنامه هایی است که برای کاهش هزینه ها در آن به کوچک سازی مدیریتی، هدفمندکردن برنامه ها، تهیه برنامه جامع نیروی انسانی و مسائلی نظیر این پرداخته شده است.

وی به دیگر روش های موجود برای کاهش هزینه ها اشاره کرد و اظهار داشت: متنوع سازی درآمدها به وسیله استفاده از ظرفیت خیران و بخش خصوصی در بحث ساخت و ساز و تجهیز و تعمیر و هدفمندکردن آموزش های آزاد از جمله راهکارهای دانشگاه گیلان برای مدیریت کردن هزینه ها است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گیلان مشارکت خیران با این مجموعه را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در سال گذشته و در هفت ماهه نخست امسال طرح ها و پروژه های بسیاری با کمک و مشارکت خیران در مجموعه دانشگاه گیلان به مرحله اجرا و بهره برداری کامل رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان