Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دریافت هزینه سونوگرافی از سوی متخصص زنان غیر قانونی است و در این راستا به 7 متخصص زنان و زایمان استان که هزینه سونوگرافی دریافت کرده بودند تذکر کتبی داده شد.

دکتر اسماعیل نورصالحی در گفت وگو با ایسنا- منطقه گیلان، با بیان اینکه نظارت یکی از رسالت های مهم معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی است، اظهار کرد: این نظارت ها بر درمانگاه ها، بیمارستان ها، مطب های پزشکان عمومی و متخصص و ... در راستای ارائه خدمات به بیماران است.

وی با اشاره به بازدیدهای شبانه روزی واحد نظارت بر درمان از مراکز درمانی سراسر استان افزود: مردم نسبت به خدمتی که از مراکز درمانی می گیرند و نارضایتی هایی که در این حوزه دارند را می توانند از طریق سامانه 190 اطلاع دهند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه نظارت از مراکز درمانی و مطب های پزشکی براساس استاندارهای صادره از سوی وزارت بهداشت انجام می گیرد، تصریح کرد: ارائه خدمات شهروندی در مطب ها یکی از موارد مهم در نظارت هاست.

نورصالحی، تذکر کتبی را نخستین گام در برابر تخلفات دانست و افزود: در صورت تکرار تخلفات، متخلفین به مراجع ذی صلاح معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه در شش ماه اول سال 198مورد بازدید از مراکز درمانی و مطب های پزشکی استان صورت گرفته است، ادامه داد: 150 مورد تذکر کتبی، 35 مورد معرفی به تعزیرات و 2 مورد به دادگاه معرفی شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از انجام 22 مورد بازدید شبانه در استان از مراکز درمانی خبر داد و افزود: دریافت هزینه سونوگرافی از سوی متخصص زنان غیر قانونی است و در این راستا به 7 متخصص زنان و زایمان استان که هزینه سونوگرافی دریافت کرده بودند تذکر کتبی داده شد.

نورصالحی از پلمپ 15 مرکز درمانی شامل؛ دندانساز تجربی فاقد مجوز، بینایی سنجی فاقد پروانه، ساخت و فروش عینک طبی غیرمجاز، مطب های طب سنتی غیرمجاز و مطب های شبانه روزی در استان خبر داد و گفت: کاهش 10 مورد از سهمیه مراکز ترک اعتیاد و ابطال یک مورد پروانه مرکز ترک اعتیاد در استان از دیگر اقدامات انجام شده در راستای نظارت بر مراکز درمانی استان طی شش ماه اول سالجاری است.

وی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با متخلفین حوزه درمانی که باعث به خطر افتادن سلامت شهروندان گیلانی می شوند، هیچ گونه مماشاتی ندارد و با آنان برابر قانون برخورد خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعالیت مطب های شبانه روزی را غیرمجاز دانست و گفت: مطب های شبانه روزی باید به درمانگاه های شبانه روزی تبدیل شوند زیرا درمانگاه های شبانه روزی دارای استانداردهایی در راستای ارائه خدمات درمانی مناسب به شهروندان هستند.

نورصالحی در پایان با اشاره به ارائه خدمات درمانی در درمانگاه های شبانه روزی تمام وقت خاطرنشان کرد: هیچ مطب شبانه روزی بدون اطلاع به معاونت درمان نمی تواند تغییر شیفت دهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان