Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : جانشین معاون ایمنی و اقدامات تامینی ستادکل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن به دنبال زیر سوال بردن اقتدار ایران اسلامی است گفت: دشمن ۴۰سال است که جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده اما نتوانسته هیچ غلطی کند و در آینده هم نمی تواند.

سردار علی جبرائیل، جانشین معاون ایمنی و اقدامات تامینی ستادکل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز(10 مهر) در جشنواره امام هادی (علیه السلام) در سالن شهدای ناجای رشت با اشاره به اتفاق ناگوار سال ۹۰ در پادگان شهید مدرس شهریار که موجب شهادت ۳۷ نفر از بهترین متخصصین موشکی کشور شد اظهار کرد: در همان سال بر اساس فرمان رهبر معظم انقلاب معاونت ایمنی و اقدامات تامینی در سپاه ایجاد و فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه وضعیت ایمنی در سپاه وضعیتی خوب و قابل قبول است گفت: بومی سازی فرهنگ ایمنی، دورکردن هر نوع خطر از سازمان و ارائه آموزش های ایمنی موجب کاهش ۸۵ درصدی ایمنی در سپاه شده است.

جبرائیل ایمنی را امری نسبی و از مهمترین اجزای فرماندهی برشمرد و اظهار کرد: فرمانده مسئول تامین ایمنی و تامین امنیت رده های سپاه است.

وی با بیان اینکه موضوعات تامینی نیز به این معاونت واگذار شده است افزود: بی توجهی، سهل انگاری و کوتاهی منجر به حادثه می شود و باید تا جای ممکن از به خطر افتادن جان انسان ها جلوگیری کنیم.

جبرائیل با تصریح اینکه اقدامات تامینی و حفاظتی از مسئولیت های فرماندهی است که باید در تمام امور رعایت شود گفت: باید در موضوعات تامینی تمام امور را رعایت کرده تا حادثه ایی چون حادثه اهواز موجب نفوذ دشمن و آسیب رساندن به مردم نشود.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی پاسخ تهدیدات دشمن را بسیار سخت و خشن خواهد داد.

وی با بیان اینکه دشمن امنیت ملی ایران اسلامی را هدف گرفته است افزود: امروز توان نظامی از مولفه های قدرت و از شرط های اصیل در سیطره روی دنیا محسوب می شود.

جانشین معاون ایمنی و اقدامات تامینی ستادکل سپاه، اشراف اطلاعاتی را عاملی مهم در شناسایی دشمن و آسیب زدن به او دانست و ادامه داد: شکایت رژیم صهیونیستی از ایران به سازمان ملل پس از حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در سال گذشته نشان دهنده اشراف اطلاعاتی است که این شیوه حمله موجب ایجاد شکل مثلث شش پر در مواضع دشمنان شده بود و رژیم صهیونیستی این کار را اهانت به خود می دانست.

وی با اشاره به توان نظامی ایران اسلامی اذعان کرد: نتیجه اعتماد به خود و دشمن شناسی، پیروزی است.

جبرائیل موقعیت جغرافیایی، منابع طبیعی و آرمان ها و انگیزه ها را عامل تهدید کشورها دانست و گفت: ایران برخوردار از سه مولفه بوده و همواره مورد تهدید و تحریم دشمنان است.

وی در ادامه باورها و اعتقادات دینی را عامل دشمنی با ایران اسلامی دانست و گفت: دشمن با ترویج عرفان های کاذب به دنبال از بین بردن فرهنگ مهدویت و امید به آینده است. 

جانشین معاون ایمنی و اقدامات تامینی ستادکل سپاه، قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی را ستون امنیت ملی برشمرد و بیان کرد: دشمن به دنبال ایجاد ناامنی و ناکارآمد نشان دادن سه قوه با ایجاد اختلاف بین ارکان نظام و وحدت مردم است.

وی با بیان اینکه دشمن در طول این چهل سال نتوانسته هیچ غلطی کند و در آینده هم نمی تواند خاطرنشان کرد: دشمن ۴۰سال است که جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده تا به اهداف خود برسد اما با اتحاد و یکپارچگی مردم خنثی شده است.

جبرائیل تاکید کرد: دشمن به دنبال زیر سوال بردن اقتدار و توان اقتصادی کشور و بزرگ جلوه دادن خطاهای مسئولان است در حالیکه نظام برخورداز از مدیرانی پاکدست است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان