Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به نقش آموزش مهارت های زندگی در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: این آموزش ها موجب تقویت بنیان خانواده و سلامتی روانی افراد جامعه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد اظهار داشت: هدف اصلی ما در پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر بالا بردن آگاهی مردم است.

استاندار گیلان به نقش آموزش و پرورش در توجه به رویکرد محتوای آموزشی جهت ریشه کن کردن این بلای خانمان سوز تأکید و تصریح کرد: مشارکت دادن دانش آموزان در فعالیت های اجتماعی و عمومی جایگاه ویژه ای جهت پیشگیری از گرایش به مصرف مواد مخدر دارد.

وی بر ضرورت کنترل و جانمایی ایست بازرسی ها و استفاده از سگ های مواد یاب در مبادی ورودی و خروجی استان تأکید کرد و افزود : با توجه به حجم بالای گردشگران ورودی به استان، کنترل فیزیکی موجب بروز ترافیک شده که در جهت رفع این مشکل باید با بهره گیری از فناوری های روز دنیا در جهت اجرای عملیات کنترلی تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد: هر کدام از دستگاه های متولی در امر کشفیات و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر باید وظیفه ذاتی خود را نسبت به گذشته دقیق تر انجام دهند.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها به دلیل برخورداری از جایگاه علمی - آموزشی نقش محوری برای آگاهی بخشی به آحاد مختلف جامعه در زمینه معضل اعتیاد دارند، بر ضرورت مشارکت دانشگاه و دانشگاهیان در امر آموزش و پیشگیری از مصرف مواد مخدر تاکید کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان