Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری گیلان گفت: باید برای اعطا تسهیلات مشاغل روستایی اعتقادی کار کنیم.

محمد احمدی امروز در جلسه کمیته بررسی و پیگیری پرونده های ارسالی به بانک در کارگروه اشتغال استان گفت: زحمات بانک ها در راستای تحقق سیاست اشتغال دولت قابل تحسین است اما باید شاهد فعالیت های بیشتر باشیم.

وی با اشاره به اینکه پیرو مصوبات آخرین جلسه کارگروه اشتغال مقرر شده است با 4بانک عامل استان برای بررسی و پیگیری طرح های مصوب اقدام کنیم، افزود: طی روزهای آینده تحرک بیشتری در این خصوص با تخصیص سهم 50درصد به بانکهای عامل اتفاق خواهد افتاد.

احمدی ادامه داد: همه پرونده ها با مبالغ بالای 250میلیون تومان در دست بررسی قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه باید آموزش لازم را به بانکهای عامل می دادیم، اظهار کرد: اعطاء تسهیلات در جهت تحقق اشتغال روستایی بسیار مهم است و به نظر می رسد، حساسیت این موضوع هنوز دریافت نشده است.

وی افزود: ایجاد مشاغل روستایی نباید رفع مسئولیتی بلکه باید کاملا اعتقادی باشد.اگر اعتقادی باشد، بهتر از اینها تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

معاون امور هماهنگی اقتصادی و منابع استانداری گیلان تصریح کرد: طرح های بزرگ که طرح های مولد ما هستند و اشتغالزایی را به همراه دارد در پیگیری ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

وی خاطرنشان کرد: تک تک متقاضیان برای اخذ تسهیلات در جهت اشتغال پایدار بررسی می شوند هدف ما این است که بانکها فعالیت بیشتر داشته باشند.ضمن اینکه قدردان زحمات بانکهای فعال در جهت توسعه اشتغال استان هستیم بنا داریم، همه با تفکر جهادی کار کنیم.

وی افزود: انتظار می رفت بانکهای عامل تلاش می کردند، به بخش صنعت استان تسهیلات بیشتری اختصاص می یافت.

احمدی با اشاره به اینکه بوم گردی از طرح های اولویت دار استان برای اشتغالزایی است، افزود: کار فانتزی منجر به طولانی شدن کارها می شود.

وی ظرفیت شهرستانهای گیلان را برای اجرای طرح های بوم گردی بسیار بالا عنوان کرد و گفت: زیبایی های گیلان کم نظیر است و با کمک دستگاهها باید از پتانسیل های موجود برای اشتغالزایی بهره برد.

احمدی معاون امور هماهنگی اقتصادی و منابع استانداری گیلان اضافه کرد: همه کمک کنیم طرح های مولد هرچه سریعتر به بهره برداری برسند.

وی گفت: ظرف چند روز آینده تقسیم بندی لازم در تسهیلات شهرستانها انجام خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان