Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت، ضمن ابراز تاسف از تلاش برخی از مسئولان جهت تحمیل کردن FATF به مجلس شورای اسلامی، گفت: جمهوری اسلامی یک نظام مستقل با برنامه ریزی مستقل است و لذا ملت ایران هرگز زیر بار کنوانسیون های صهیونیستی نمی رود.

آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، به تبیین جایگاه خانواده از دیدگاه دین مبین اسلام پرداخت و اظهار کرد: ازدواج و تشکیل خانواده زن و مرد را از خطا و اشتباه مصون می دارد، زیرا زندگی انسان برنامه پیدا می کند و اگر انسان برنامه داشته باشد، کمتر خطا و اشتباه می کند.

وی با بیان اینکه انسان همواره از بی برنامگی متضرر و پشیمان شده است، افزود: برنامه ریزی و مدیریت باعث می شود از خطاها و اشتباهات کاسته شود. در جامعه نیز چنین است و اگر مسئولان برنامه ریزی و مدیریت داشته باشد، جامعه به تعالی می رسد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، رفع فقر و مشکلات اقتصادی را یکی از دستاوردهای برنامه ریزی و مدیریت در زندگی زوجین دانست و گفت: برنامه ریزی مال را زیاد می کند و بی برنامگی موجب ویرانی مال می شود لذا زوج های جوان از همان ابتدای زندگی براساس برنامه زندگی کنند.

این کارشناس دینی، با تصریح بر اینکه سرمایه های یک کشور باید در مسیری هزینه شود که دستاوردهای مفید و موثر داشته باشد، خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب سرمایه های کلانی برای اجرای طرح ها هزینه شد که دستاورد مطلوبی ندانشت. همچنین برخی از مسئولین وقتی به مسئولیت می رسند اقداماتی می کنند که مسئول بعدی بعد از روی کار آمدن، اقدامات مسئول قبلی را نقض می کند که نشان دهنده بی برنامگی و عملکرد نامناسب مسئول قبلی است.

وی با بیان اینکه برخی برای رسیدن به جاه و مال دست به هر کاری می زنند، گفت: انسان در لحظه مرگ می فهمد که واقعا چه چیزهایی را به دست آورده و چه چیزهایی را در دست داده است. در واقع تلاش بیش از حد برای مال دنیا فقط زحمت انسان را دوچندان می کند.

آیت الله فلاحتی، ادب را بهترین ثروت و سرمایه دانست و یادآور شد: پدران و مادران فرزندان خود را به گونه ای تربیت کنند که از گناهان و حرام ها به دور باشند.

وی برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی در سراسر کشور را مایه هراس دشمنان دانست و عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرموند که بسیج برای دوستان آمیدآفرین و برای دشمنان داخلی و خارجی عامل ایجاد رعب و وحشت است.

امام جمعه رشت، ضمن ابراز تاسف از تلاش برخی از مسئولان جهت تحمیل کردن FATF به مجلس شورای اسلامی، گفت: جمهوری اسلامی یک نظام مستقل با برنامه ریزی مستقل است و لذا ملت ایران هرگز زیر بار کنوانسیون های صهیونیستی نمی رود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه حمایت ایران از تروریسم نقشه شوم دشمنان انقلاب و نظام است، خاطرنشان کرد: دشمنان می خواهند جمهوری اسلامی ایران را تسلیم شده ببینند، اما خواب آنان تعبیر ندارد.

وی با اشاره به انعقاد معاهده مودت بین ایران و آمریکا در سال 1344، یادآور شد: دادگاه لاهه حق را به جمهوری اسلامی ایران داده که نشان دهنده انزوای سیاسی آمریکاست. امروز نیز در مسئله برجام آمریکا عهدشکنی می کند و اروپا هم دنباله رو آمریکاست لذا امیدواری به دشمنان کار ناپسندی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان