Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2
گیلانیان به گزارش فارس : آغاز بارش سیل آسای باران از روز گذشته و تداوم بارش باران در گیلان برخی از شهرستان های این استان را با مشکل مواجه کرده است.

بارش سیل آسای باران در گیلان از صبح روز گذشته آغاز و طبق اعلام هواشناسی گیلان تا ساعات پایانی روز یکشنبه (فردا) ادامه خواهد داشت.

قطعی گاز ۴۰ خانوار در خانقاه تالش

فرماندار تالش با اشاره به آسیب دیدگی زیرساخت های چند راه روستایی ازجمله دریابن، طولارود و خانقاه تالش اظهار کرد: راه های روستایی فوق که در سیل قبل آسیب دیده و دوباره بازگشایی شدند، بار دیگربار اثر سیل شب گذشته دچار آسیب شدند.

سید عیسی مهدوی با اشاره به بارش 216 میلی متر باران در منطقه خرجگیل اسالم گفت: گاز ۴۰ خانوار در خانقاه تالش به دلیل رد شدن سیل از مسیر لوله گاز قطع شده است.

قطع راه ارتباطی بیش از 1300 خانوار در چابکسر 

سرپرست فرمانداری رودسر از قطع شدن راه های ارتباطی یک هزار و 300 خانوار در منطقه سیاهکلرود بخش چابکسر خبر داد.

علی وارسته عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رودسر با اشاره به بارش های شدید باران در این شهرستان اظهار کرد: رودسر با بیش از 300 میلی متر باران بیشترین را در سطح استان گیلان داشته است.

وی با اشاره به بسته شدن راه ارتباطی سه روستای پلت کله سر، چاشت خور لات و جواهردشت در منطقه سیاهکلرود بیان کرد: براثر شدت بارش ها و طغیان رودخانه سیاهکلرود پل ارتباطی این منطقه زیر آب رفته و راه های ارتباطی مردم را با اختلال مواجه کرده است.

سرپرست فرمانداری رودسر بیان کرد: براثر بارش شدید باران در شهرستان رودسر راه ارتباطی روستای عسکرآباد در بخش کلاچای بسته، راه های ارتباطی 10 روستا در قالب 300 خانوار در بخش رحیم آباد مختل و شاهد آب گرفتگی در روستاهای چینی جان، کلکاسرا، گیشاکجان، میان پشته در بخش مرکزی و آب گرفتگی بخش هایی از سطح شهرهای شهرستان هستیم.

تعطیلی مدارس ابتدایی لنگرود و اطاقور در پی جاری شدن سیل

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان لنگرود در گفت وگو با خبرنگار فارس در لنگرود با اشاره به خسارت های بارش باران طی دو روز اخیر در این شهرستان اظهار کرد: شدت بارش ها و به راه افتادن سیل به تأسیسات زیربنایی لنگرود آسیب وارد نکرده است.

سیدرضا جوادپور با اشاره به تعطیلی برخی از مدارس شهرستان در پی جاری شدن سیل گفت: مدارس ابتدایی بخش اطاقور و شهر لنگرود به دلیل جاری شدن سیل و برای جلوگیری از خطرات احتمالی تعطیل اعلام شده اند.

سه بخش صومعه سرا با قایق موتوری تردد می کنند

رئیس ستاد مدیریت بحران صومعه سرا  با اشاره به بارش 300 میلی متری باران و ثبت رکورد بیشترین بارندگی طی 40 سال اخیر در این شهرستان اظهار کرد: تردد در سه بخش صومعه سرا تنها با قایق موتوری ممکن است.

علی فتح اللهی با اشاره به آب گرفتگی اغلب روستاها در بخش های بهمبر، اباتر و ضیابر صومعه سرا تصریح کرد: برای تردد ضروری افراد در بخش های مذکور امکاناتی نظیر قایق موتوری فراهم شده تا بتوانند مایحتاج خود را تهیه کنند.

ثبت رکورد کم سابقه 177 میلی متری باران در 100 دقیقه در رودسر

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان در گفت وگو با خبرنگار فارس در شت با اشاره به وضعیت آب وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: طبق پیش بینی های صورت گرفته سامانه بارشی که از بامداد امروز وارد گیلان شده، از روز یک شنبه به تدریج گیلان را ترک می کند.

محمد دادرس با بیان اینکه رکورد کم سابقه 177 میلی متر باران در زمان 100 دقیقه در ایستگاه رودسر به ثبت رسیده تصریح کرد: طبق آخرین گزارش های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی استان، شهرستان رودسر با 222 میلی متر، خرجگیل اسالم با 142 میلی متر، لاهیجان با 94 میلی متر، چابکسر با 67 میلی متر و آستارا با 55 میلی متر به ترتیب دارای بیشترین میزان بارندگی در استان بودند و در کلان شهر رشت نیز تاکنون 30 میلی متر باران به ثبت رسیده است.

انسداد محور پونل به خلخال

جانشین پلیس راه گیلان دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به بحرانی شدن برخی از محورهای مواصلاتی استان در پی بارش شدید باران اظهار کرد: هم اکنون در کلیه محورهای برون شهری استان بارش باران و لغزندگی سطح جاده ها را شاهد هستیم.

سرهنگ جابر صفاری از انسداد محور پونل به خلخال خبر داد و افزود: این محور به دلیل ریزش کوه و نشست آسفالت در بارش باران قبل همچنان مسدود است.

وی با اشاره به مسدود بودن محور اسالم به خلخال در شهرستان تالش گفت: این محور به دلیل سقوط چندین درخت در سطح آسفالت و رانش کوه نقطه ای ساعاتی مسدود شد اما باتوجه حضور به موقع پلیس راه و عوامل راهداری این انسداد رفع و تردد به صورت عادی در این محور جریان دارد.

پل کلفت فومن کاملاً تخریب شد

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان فومن با اشاره به افزایش خسارت های سیل به بخش های زیربنایی شهرستان اظهار کرد: به راه افتاد سیل در پی بارش های اخیر تاکنون بیش از شش میلیارد تومان خسارت به شهرستان وارد کرده است.

محمود قاسم نژاد با اشاره به تخریب سه دهنه پل در شهرستان فومن گفت: پل کلفت در بخش مرکزی که در سیلاب های گذشته در معرض آسیب بود به طورکلی تخریب شده است

سقوط خودروی ۲۰۶ به رودخانه حویق 2 کشته برجای گذاشت

به دنبال بارش سیل آسای باران و ورزش باد شدید از ظهر دیروز در تالش و روستاهای اطراف این شهرستان، برخی جاده ها و مسیل های شهرستان مسدود و برخی رودخانه ها نیز طغیان کردند و متاسفانه امروز موجب سقوط یک دستگاه خودروی 206 به داخل رودخانه ای در حویق شد که جان دو نفر از سرنشینان خودرو را گرفت.

ثبت بیش از 87 میلی متر بارش در آستارا

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، در پی ورود جریانات ناپایدار جوی به داخل کشور و تحت تأثیر قرار گرفتن نواحی شمالی بارش باران به صورت پراکنده در مناطق جلگه ای و کوهستانی این شهرستان نیز از غروب روز گذشته آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

فردین فرتوت نیا رئیس اداره هواشناسی شهرستان آستارا در گفت وگو با خبرنگار فارس میزان باران ثبت شده طی 24 ساعته گذشته در ایستگاه هواشناسی این شهرستان را بیش از 87 میلی متر دانست و اظهار کرد: هم اکنون سرعت وزش باد هفت کیلومتر در ساعت و دید افقی سه هزار متر است.

سقوط همزمان پل با خودروی پراید در املش

سقوط همزمان پل با پراید در املش پل بزرگ املش (کیازنیک) تخریب و ریزش کرد و تنها راه ارتباطی لات لیل به املش قطع شد.

فرماندار شهرستان املش امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان با بیان اینکه براثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه پل کیازنیک صبح امروز کاملاً تخریب شد اظهار کرد: این پل قدیمی راه مواصلاتی بین دو شهرستان املش و لنگرود بوده و بخش مرکزی املش را به بخش اطاقور و کومله متصل می کند.

یونس محمودی با اشاره به اینکه برآورد خسارت ها در سطح شهرستان در حال برآورد است بیان کرد: تردد مردم منطقه با مشکل مواجه شده و در هنگام تخریب پل کیازنیک یک دستگاه پراید سقوط کرد که خوشبختانه حال راننده خوب است.

وی با اشاره به آغاز بارش ها از روز جمعه و کاهش آن از عصر امروز افزود: در مناطق مختلف شهرستان املش شاهد آب گرفتگی هستیم که امیدواریم با کاهش بارش ها آب های سطحی جمع شده فروکش کند.

آب استخر سیدوارستان سیاهکل پر شد

فرماندار شهرستان سیاهکل دقایقی قبل در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سیاهکل با بیان اینکه پس از آغاز بارش باران از روز گذشته تاکنون هیچ گونه خسارت ابنیه و پل گزارش نشده اظهار کرد: تمامی راه های اصلی و فرعی شهرستان سیاهکل باز است و هیچ گونه رانش به ما گزارش نشده است.

رضا اسلامی در رابطه با بارش باران در بخش دیلمان و پیرکوه گفت: در این بخش کوهستانی بارش باران به صورت عادی بوده و هیچ مشکلی گزارش نشده است.

وی با اشاره به پرشدن آب استخر سیدوارستان سیاهکل پس از بارش باران گفت: به آب منطقه ای اعلام کردیم که دریچه آب را باز کند و به این صورت مشکل رفع شد.

فرماندار سیاهکل با اشاره به باز بودن تمامی شریان های اصلی و فرعی بیان کرد: در ساعت چهار صبح امروز مقداری سنگ و یک درخت در آغوذی از ریشه کنده شده و به جاده رانش کرد که بلافاصله توسط نیروهای راهداری سطح جاده پاک سازی شد.

وی در رابطه با میزان بارندگی در سیاهکل گفت: پس از رعدوبرق دستگاه هواشناسی پیشرفته سیاهکل سوخت و با درخواست از اداره کل هواشناسی گیلان، در حال رفع عیب آن هستند.

انسداد راه روستایی عسکرآباد به سراسر از دهستان بی بالان بخش کلاچای

بخشدار کلاچای صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رودسر، با اشاره به بسته شدن راه روستایی عسکرآباد به سراسر از دهستان بی بالان بخش کلاچای اظهار کرد: این راه روستایی براثر طغیان رودخانه موسی رود و سقوط تیر برق مسدود شده است.

مهدی خلقی با اشاره به اینکه راه تردد اهالی 20 خانوار این منطقه با مشکل روبرو است گفت: مسیر روستای عسکرآباد در سیل های گذشته نیز دچار مشکل شده است.

بخشدار کلاچای با اشاره به وضعیت جاده کلاچای افزود: بالغ بر 100 متر از مسیر جاده نیازمند گابیون بندی بوده بنابراین برای حل کردن مشکل روستا اقدام جدی ضرورت دارد تا در سیل های بعدی با آسیب جدی روبه رو نشویم.

به دنبال بارش سیل آسای باران و ورزش باد شدید از ظهر دیروز در تالش و روستاهای اطراف این شهرستان، برخی جاده ها و مسیل های شهرستان مسدود و برخی رودخانه ها نیز طغیان کردند و متاسفانه امروز موجب سقوط یک دستگاه خودروی 206 به داخل رودخانه ای در حویق شد که جان دو نفر از سرنشینان خودرو را گرفت.

گفتنی است به گزارش تسنیم به گفته معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان در پی بارش شدید پل روستایی کلفت شهرستان فومن را به صورت صد درصد تخریب شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان