Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : محسن بختیار در حاشیه بازدید از پروژه های برق گیلان بیان کرد: احداث نیروگاه های DG در استان گیلان، از سیاست های مهم وزارت نیرو است.

محسن بختیار معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو در سفر به گیلان، ضمن نشست با مسئولان ارشد برق گیلان در راستای بررسی مسائل و مشکلات پروژه های این شرکت، از پروژه های نیمه تمام شرکت نیز بازدید کردند.

محسن بختیار معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو در حاشیه بازدید از پروژه های نیمه تمام شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: پستهای 63/20 کیلوولت سپیدرود رشت و سلیمانداراب رشت از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردارند. اجرای این پروژه ها و بهره برداری از آنها تا قبل از پیک بار سال 98 از جمله اولویت های مهم و ضروری است و تلاش خواهیم کرد تا این پروژه ها در چارچوب برنامه زمانبندی شده به اتمام و به بهره برداری برسند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو در خصوص تعرفه های برق گفت: هیچگونه افزایش تعرفه برق پیش بینی نشده است اما برای مشترکینی که مصرفشان بالاتر از الگوی مصرف باشد با ابزار قیمت ، مدیریت بهینه مصرف برق اعمال خواهد شد و از ابزار قیمت برای متعادل کردن مصرف مشترکین بد مصرف استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم مصارف بالای الگوی مصرف برق را کنترل کنیم.

محسن بختیار در خصوص تعیین و تکلیف سوخت نیروگاه های تولید پراکنده(DG) گفت: قیمت سوخت نیروگاههای تولید پراکنده ای که متصل به شبکه باشند همانند قیمت سوخت سایر نیروگاهها محاسبه خواهد شد و اختلاف های موجود در این بخش حل شده است. از سیاستهای مهم وزارت نیرو مخصوصا در استان گیلان حمایت از احداث نیروگاه های تولید پراکنده است چون که در این استان با محدودیت های متعددی در رابطه با احداث خطوط و توسعه آن روبه رو هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان