Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2
گیلانیان : معاون منابع انسانی و پشتیانی ستاد عالی کانون های مساجد تدوین سند توسعه و چشم انداز ستاد عالی را اقدامی ارزشمند در راستای تقویت جایگاه این کانون ها در سطح کشور دانست و گفت: با این اقدامات بعد از ۲۵ سال کانون های مساجد شناسنامه دار می شوند.

مهدی نصر اصفهانی، معاون منابع انسانی، مالی و پشتیانی ستاد عالی کانون های مساجد کشور امروز(دوشنبه، 16 مهر) در دیدار با کارمندان دبیرخانه کانون های مساجد گیلان در رشت با اشاره به 19 مهر، سالروز فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کانون های مساجد و نصب العین قرار دادن فرمایشات معظم له در کانون ها گفت: بیانات مقام معظم رهبری چراغ راه کانون های مساجد است.

وی با تاکید بر ضرورت درک جایگاه کانون های فرهنگی و هنری مساجد در کشور تاکید کرد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد دارای ظرفیتی بزرگ و گستره ایی عظیم از مرزی ترین تا مرکزی ترین نقاط کشور است که در کمتر مجموعه ایی وجود دارد.

نصر اصفهانی با اشاره به فعالیت 24 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور تصریح کرد: این تعداد کانون، نیروی انسانی 2 میلیون نفری را برای مساجد ایجاد می کند.

 وی خواستار تغییر دیدگاه در دبیرخانه های مساجد برای بهره گیری بیشتر از ظرفیت کانون ها شد و بیان کرد: باید با پرهیز از روزمرگی، فعالیت های نو و خلاقانه را در کانون ها دنبال کنیم.

نصر اصفهانی تدوین سند توسعه و چشم انداز ستاد عالی و اساسنامه ستاد را اقدامی ارزشمند در راستای تقویت جایگاه این کانون ها در سطح کشور دانست و گفت: با این اقدامات بعد از ۲۵ سال کانون های مساجد شناسنامه دار می شوند.

وی تاکید کرد: باید کانون های مساجد در کشور شناخته شوند.

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیانی ستاد عالی کانون های مساجد کشور بر بهره گیری از مشارکت های مردمی در حوزه کانون های مساجد تاکید کرد و افزود: کانون های مساجد دولتی نبوده و باید از ظرفیت خیرین در راستای فعالیت این کانون ها بهره گیریم تا آنها را به عنوان محور فعالیت های فرهنگی و مذهبی مطرح کنیم.

وی در ادامه از رونمایی از کارت ملی چندمنظوره بچه های مسجد در تعامل با بانک ملی خبر داد و گفت: این کارت علاوه بر اینکه یک کارت عابربانک است امکان ارایه خدمات آنلاین در حوزه های خدماتی، رفاهی و فرهنگی را فراهم می کند.

نصر اصفهانی در ادامه با بیان اینکه تمام کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به کارخانه های فرهنگی تبدیل شوند، افزود: اگر تولیدات فرهنگی و صنایع دستی این کانون ها به خوبی در جامعه عرضه و تبلیغ شوند در آینده نزدیک شاهد خودکفایی این کانون ها خواهیم بود.

وی با تاکید بر ایجاد درآمد پایدار در کانون های مساجد و استفاده از ظرفیت کانون ها در حوزه گردشگری و اکوتوریست تصریح کرد: باید کانون های الگو و ویژه را در حوزه گردشگری شناسایی و تقویت کنیم.

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیانی ستاد عالی کانون های مساجد کشور بر ایجاد جذابیت در مساجد جهت جذب نسل جوان تاکید و خاطرنشان کرد: باید شیوه های جذب را فرا گرفته و با ابزار هنری چون شعر، فیلم و تئاتر جوانان را جذب این اماکن مقدس کنیم.

در ادامه این جلسه، حسن وحدتی پور، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان عملکرد کانون های مساجد استان در ۶ ماهه نخست سال را تشریح کرد./ منبع : شبستان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان