Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به خسارت سنگین سیل چند روز اخیر در این استان، گفت: لایروبی انهار و تقویت ابنیه راهکاری مناسب برای کاهش خسارت ناشی از سیل است.

علی اصغر جمشیدنژاد بعدازظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری که در سالن آیت الله بهجت فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد با اشاره به سیل چند روز گذشته در استان گیلان، اظهار کرد: در حوادثی همانند سیل، اقدامات پیشگیرانه همانند لایروبی و تقویت ابنیه ها بسیار موثر است و خوشبختانه در حوادث اخیر امدادرسانی به مردم به خوبی انجام شد.

وی با بیان اینکه انتظار می رود با برنامه ریزی و انجام اقدامات مناسب در آینده هنگام مواجه با چنین حوادثی شاهد کمترین خسارت باشیم، خاطرنشان کرد: عدم توجه به نیازمندی های مردم سبب می شود نتوانیم به اهداف برنامه ریزی شده دست یابیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در ادامه با اشاره به تودیع و معارفه بخشدار بخش سردار جنگل فومن و معاون فرمانداری این شهرستان، گفت: تغییر در هر دستگاهی در راستای تقویت آن حوزه برای حرکت در مسیر سیاست های کلان نظام و دولت است.

جمشیدنژاد با بیان اینکه از توانمندی و ظرفیت نیروهای تودیع شده در جایگاه دیگری در استان استفاده می شود، تصریح کرد: چنین تغییر و تحولاتی در وزارت کشور طبیعی است.

تخریب ۵ پل مواصلاتی فومن در سیل اخیر

در ادامه این جلسه فرماندار فومن نیز با اشاره به بارندگی و سیل چند روز گذشته در استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس گزارشات اعلام شده از سوی مسئولان مربوطه، شهرستان فومن سومین شهرستان استان از نظر بیشترین بارش باران در روزهای گذشته بوده است که متاسفانه بیشترین بارندگی ها در ارتفاعات بوده که سبب تغییر جریان آب شد.

محمود قاسم نژاد با اشاره به اینکه در جریان بارندگی های اخیر پنج پل مواصلاتی در این شهرستان به طور کامل تخریب شد، خاطرنشان کرد: به شبکه آب روستایی، تاسیسات مخابراتی و برق و بخشی از گاز نیز خسارت وارد شد.

وی با بیان اینکه با پیگیری اعضای مدیریت بحران شهرستان برق و گاز منطقه قلعه رودخان وصل شده است، افزود: فومن به دلیل داشتن دو قطب گردشگری ماسوله و قلعه رودخان و مناطق بکر طبیعی به عنوان یک شهرستان گردشگرپذیر در استان و کشور شناخته می شود.

قاسم نژاد با تاکید بر اینکه بسیاری از زیرساخت های این شهرستان که باید آماده پذیرایی از گردشگران باشد متاسفانه چنین شرایطی ندارند، گفت: به رغم وجود اماکن گردشگرپذیر هنوز شاهد اسکان  و استقرار مسافران در کنار پارک ها و حاشیه خیابان ها هستیم که چنین شرایط در خورشأن این شهرستان نیست.

در پایان این مراسم «حمید رضایی لاکساری» به عنوان معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری فومن معرفی شد. پیش از وی «محمدجواد عامر» عهده دار این مسئولیت بود که در حال حاضر به عنوان فرماندار شهرستان ماسال فعالیت می کند. همچنین در پایان این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات «عمار زیرک» بخشدار سابق بخش سردارجنگل «یوسف منتظری» به عنوان بخشدار جدید این بخش معرفی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان