Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : تور جهانی والیبال از ۲۳ تا ۲۷ مهرماه با حضور کشورهای لهستان، روسیه، چک، ایتالیا، نروژ، سوئد، عمان، اسلوونی، قزاقستان، تایلند و ایران در منطقهآزاد انزلی برگزار می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان عصر امروز در نشست خبری والیبال ساحلی منطقه آزاد انزلی در رشت اظهار کرد: با توسعه منطقه آزاد ورزش استان گیلان تقویت شده است.

مریم بخشی با اشاره به استعدادهای نهفته در گیلان در حوزه های ورزشی افزود: وجود زیرساخت های مناسب ورزشی در منطقه آزاد انزلی موجب شده تا رویدادهای بزرگی در سطح ملی و بین المللی در استان رقم بخورد.

وی برگزاری تور بین المللی مسابقات والیبال در گیلان را حائز اهمیت برشمرد و گفت: نیازمند همراهی و همکاری رسانه ها برای توسعه توریسم ورزشی هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان بر لزوم همکاری همه جانبه هیئت های ورزشی برای بهتر برگزار شدن این دوره از مسابقات تأکید کرد و گفت: این رویداد ورزشی بزرگ باید با همراهی هیئت ورزشی و ورزش دوستان به بهترین وجه در استان برگزار شود.

رئیس هیئت والیبال استان گیلان نیز در نشست خبری با اشاره به برگزاری تور جهانی والیبال از ۲۳ تا ۲۷ مهرماه با حضور ۱۱ کشور اظهار کرد: در این دوره از مسابقات تیم هایی از کشورهای لهستان، روسیه، چک، ایتالیا، نروژ، سوئد، عمان، اسلوونی، قزاقستان، تایلند و ایران حضور دارند.

حسین خاکزاد با اشاره به اینکه بعضی از کشورها خارجی تا چهار تیم نیز به این دوره از مسابقات اعزام می کند افزود: از ایران در این سؤال شرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به جایزه نقدی در نظر گرفته برای تیم های برتر گفت: برای تیم های اول تا هشتم جایزه نقدی پنج هزار دلاری در نظر گرفته شده است.

معاون منطقه آزاد انزلی نیز در این نشست به آماده سازی زیرساخت های ورزش در منطقه آزاد خبر داد و اظهار کرد: تعدادی از مراکز ورزشی در منطقه آزاد انزلی طی چند سال اخیر ایجادشده که از اهداف آن تقویت توریسم ورزشی است.

فاتحی با اشاره به تور والیبال در منطقه آزاد برای نخستین بار افزود: مقدمات این تور در منطقه آزاد انجام شده است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات شطرنج و بروز استعدادها گفت: پس از برگزاری مسابقات شطرنج استعدادهای زیادی شکوفا شد که امیدواریم این دوره از مسابقات نیز گامی در راستای بروز استعدادها باشد.

این دوره از مسابقات جهانی که در مجموعه سیروس قایقران منطقه آزاد انزلی برگزار می شود ۱۱ کشور حضور دارند که گزارش رویدادهای آن از طریق فدراسیون جهانی والیبال پخش خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان