Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با اشاره به تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان به طرح بسته حمایتی دولت گفت: اقشاری که ماهانه زیر ۳ میلیون تومان درآمد دارند مشمول اجرای این طرح هستند.

حسن خسته بند صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 12 هزار میلیارد تومان به اجرای طرح بسته حمایتی دولت اختصاص پیدا کرده است به طوری که بر اساس این طرح اقشاری که ماهانه زیر 3 میلیون تومان درآمد دارند تحت پوشش قرار می گیرند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس عنوان کرد: بر اساس طرح اولیه ای که در این باره تهیه شده برای حمایت از اقشار مختلف مردم طرح بسته حمایتی توسط دولت اجرا می شود اما تا این زمان هنوز نحوه اجرای این طرح و تخصیص بسته های حمایتی مشخص نشده و ابعاد آن در حال بررسی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس ابراز داشت: اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح بسته حمایتی تخصیص پیدا کرده اما نحوه توزیع و اعطای این بسته ها به صورت نقدی و یا کالایی بحثی است که در حال حاضر هنوز متولیان امر به اجماع مشخص و جمع بندی کاملی بر روی آن نرسیده اند.

خسته بند در مورد موضوع رد ارسال بخشنامه های وزارت راه و شهرسازی در حوزه نظام مهندسی به قوه قضائیه نیز افزود: این طرح که مورد مناقشه بین وزارتخانه و سازمان نظام مهندسی است بنا به دلایلی در صحن علنی مجلس رأی نیاورد و توسط نمایندگان مخالف رد شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته به علت یکسری اتفاقات شکاف هایی بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی اتفاق افتاده است عنوان کرد: بر همین اساس وزارت راه و شهرسازی معتقد است که ناظران سازمان نظام مهندسی بر اساس وجوه دریافتی به وظایف خود عمل نمی کنند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس در مورد پیشنهاد جدید وزارت راه و شهرسازی و نحوه اعمال نظارت بر احداث ساختمان ها نیز بیان داشت: طبق این پیشنهاد شهرداری ها به عنوان سازمان ناظر معرفی شدند که البته با توجه به حجم بالای کاری در این مجموعه های شهری اجرای این کار امکان پذیر نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس از رفع اشکالات بندهای موجود در طرح رد شده این کمیسیون سخن گفت و خاطرنشان کرد: کمیسیون با ارجاع این موضوع به قوه قضائیه مخالف بود به همین علت مقرر شد با حضور و نظر علمی کارشناسان خبره اصلاحات لازم در طرح مذکور انجام شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان