Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به دستور کاهش 35 درصدی نرخ ارز نسبت به ارز نیما توسط رئیس جمهور برای زائران اربعین حسینی گفت: این اقدام منجر به افزایش میزان ثبت نام زائران گیلانی اربعین حسینی در 48 ساعت گذشته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری صبح امروز در جلسه ستاد اربعین حسینی استان گیلان با اشاره به اینکه امیدواریم میزان ثبت نام زائران اربعین نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد افزود: هرگونه نذوراتی که از سوی دستگاه های عضو این ستاد جمع آوری می شود باید از طریق ستاد عتبات استان گیلان و با هماهنگی فرمانداران به موقع هزینه شود.

وی با قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط کمیته های عضو این ستاد در خدمت به زائران حسینی افزود: خدمت به زائران اربعین یک اقدام اعتقادی و اداری برای ما محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه اعضاء ستاد اربعین حسینی باتوجه به اقدام های موثر در سال های گذشته اشراف خوبی به وظایف دارند اظهار داشت: تلاش ما بر این است مراسم اربعین حسینی با کمترین مشکلات و با شکوه و عظمت خاصی برگزار شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به ورود زائران خارجی از مرز آستارا برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی اشاره و خاطرنشان کرد: باید تلاش شود زمان توقف زائران در مرز آستارا کاهش پیدا کند و بدون هر مشکلی از مرز عبور کنند.

وی به تقویت زیرساخت های موجود در مرز آستارا برای ارائه خدمات بهتر به زائران تأکید و تصریح کرد: خوشبختانه نسبت به سال گذشته نواقص موجود برطرف شده و در این مسیر هر اقدام مورد نیازی به صورت عاجل انجام می گیرد.

استاندار گیلان به افزایش حجم حضور زائران خارجی در مرز آستارا طی روزهای آتی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با تشکیل کمیته امنیتی ویژه زائران اربعین حسینی، نهادهای نظارتی و امنیتی در این خصوص تدابیر و هماهنگی های لازم را به عمل آورند.

وی با قدردانی از صدا و سیمای مرکز استان درخصوص اطلاع رسانی به زائران با روش های مختلف گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در مرز مهران نیز پوشش رسانه ای از طریق صدا و سیما انجام می گیرد.

دکتر سالاری با اشاره به ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در موکب های پیش بینی شده افزود: امیدواریم در ارائه خدمات مطلوب در حوزه های بهداشتی، درمانی و حمل و نقل نیز نسبت به سال گذشته شاهد کمترین نواقص باشیم.

در این جلسه برخی از اعضاء ستاد به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته و امکانات مورد نیاز برای افزایش سطح خدمات به زائران حسینی پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان