Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده پلیس راه گیلان محور رودبار - منجیل را چالش اصلی پلیس راه گیلان خواند و گفت: اگر در مورد محور مذکور چاره اندیشی نشود در نوروز سال ۹۸ با مشکل مواجه می شویم.

حسن محمدپور در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان به تاثیر تریبون های نمازجمعه در کاهش حوادث و تلفات جاده ای اشاره کرد و افزود: امامان جمعه می توانند در کاهش تلفات جاده ای موثر باشند.

وی وجود ۱۰ هزار و ۶۶۲ کیلومتر راه برون شهری در گیلان اشاره کرد و افزود: گیلان با ۱۷۷ نفر جمعیت به ازای هر کیلومتر متراکم ترین استان کشور است.

فرمانده پلیس راه گیلان، با اشاره به گردشگرپذیر بودن گیلان، بیان کرد: امسال در طرح تابستانی پلیس راه تعداد ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار خودرو وارد استان شد که نسبت به سال گذشته پنج درصد کاهش داشته است.

وی محور رودبار - منجیل را چالش اصلی پلیس راه گیلان خواند و تصریح کرد: اگر در مورد محور مذکور چاره اندیشی نشود در نوروز سال ۹۸ با مشکل مواجه می شویم.

محمدپور، خواستار اتمام سه کیلومتر از محور سیاهکل – سنگر شد و افزود: با توجه به ورزشگاه سردار جنگل در محور رشت – جیرده، این مسیر توان تحمل بار ترافیکی هنگام بازی فوتبال در این ورزشگاه را ندارد.

وی، موتورسیکلت سواران و عابران پیاده را بیشترین قربانیان تلفات جاده ای گیلان عنوان کرد و یادآور شد: ۴۱ درصد از تلفات جاده ای مربوط به موتورسیکلت سواران است ضمن اینکه ۱۸ درصد از تلفات جاده ای استان را عابران پیاده تشکیل می دهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان