Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رییس اتحادیه نانوایان رشت گفت: اگر همچنان به ثابت نگه داشتن قیمت نان اصرار شود، شاهد خواهیم بود که برخی واحدهای نانوایی رو به تعطیلی بروند.

رییس اتحادیه نانوایان رشت گفت: در شهرستان رشت بالغ بر هزار واحد نانوایی در حال فعالیت هستند که به مدت ۴ سال اجازه افزایش قیمت نان را نداشتند.

عادل محمدی افزود: با ثابت نگه داشتن قیمت نان کنار افزایش قیمت های حامل انرژی، دستمزد کارگران و… شاهد خواهیم بود که نانواها برای جبران هزینه های جانبی از کیفیت نان بکاهند.

رییس اتحادیه نانوایان رشت با اشاره به تصمیمات کشوری که برای افزایش قیمت ده درصدی نان گرفته شده، خاطرنشان کرد: طبق اعتراضاتی که نانوایان شهر رشت داشتند، افزایش ده درصدی قیمت نان مشکل اقتصادی واحدهای نانوایی را حل نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ۴سال است که قیمت نان ثابت مانده است، نانوایان انتظار دارند که به ازاء هر سال ده درصد قیمت نان افزایش پیدا کند و به همین منوال امسال نظر دارند، شاهد افزایش ۴۰ درصدی قیمت نان باشیم.

محمدی گفت: اعتراضات نانوایان به معاون استاندار گیلان اعلام شده و در جلسه تنظیم بازار بعدی درباره افزایش قیمت نان در رشت صحبت خواهد شد. اگر همچنان مسئولان اصرار به ثابت نگه داشتن قیمت نان داشته باشند، شاهد خواهیم بود برخی از واحدهای نانوایی به دلیل به صرفه نبودن تولید نان رو به تعطیلی بروند.

محمدی تصریح کرد: در حال حاضر واحدهای نانوایی که اجاره ای هستند به سختی هزینه های جانبی نانوایی خود را متحمل می شوند و برخی موارد مجبورند از اعضای خانواده، خود حتی بانوان خانه دار را به منظور حذف دستمزد کارگر در نانوایی ها بکار بگیرند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان