Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان از برگزاری دوره تربیت مربی و راهنمای سواد رسانه و فضای مجازی توسط مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان با محوریت تقویت بنیان خانواده خبر داد.

سردار محمد عبدالله پور با بیان اینکه خانواده اصلی ترین نهاد هر جامعه ای است اظهار کرد: امروزه در عموم کشورهای دنیا خصوصاً جوامع غربی نهاد خانواده دچار فروپاشی شده و این بزرگ ترین خطری است که بشریت را تهدید می کند.

وی فضای مجازی را یکی از مهم ترین آسیب های نهاد خانواده دانست و افزود: شبکه های اجتماعی بیش از آنکه برای بشریت نفع داشته باشند، موجب شده انسان ها از یکدیگر فاصله بگیرند و زندگی های مشترک به خطر بیافتد.

فرمانده سپاه قدس گیلان یکی از دلایل جدی طلاق در ایران را پدیده شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دانست و گفت: اگر دیر بجنبیم ما هم مانند کشورهای غربی دچار فروپاشی خانواده و درنتیجه پیری جمعیت می شویم و این اتفاق از بمب و موشک هم خطرناک تر است.

عبدالله پور با تأکید بر اینکه آموزش سواد رسانه ای تنها راه در امان ماندن خانواده ها از تهدیدهای فضای مجازی است تصریح کرد: امروزه سواد رسانه ای از سواد خواندن و نوشتن هم واجب تر بوده و هر پدر و مادری که نگران آینده فرزندانش است همان گونه که برای رشد تحصیلی او خرج می کند و وقت می گذارد باید برای آموزش نحوه استفاده از فضای مجازی به اعضای خانواده اش نیز وقت بگذارد و هزینه کند.

وی از برگزاری دوره تربیت مربی و راهنمای سواد رسانه و فضای مجازی توسط مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان به منظور ارتقای سطح سواد رسانه ای در جامعه و مقابله با آسیب شبکه های اجتماعی خبر داد و گفت: دوره تربیت مربی و راهنمای فضای مجازی شامل سه مرحله است که دوره مقدماتی و دوره تکمیلی آن در اول تیر و شهریورماه امسال تشکیل شد و دوره تکمیلی دوم که به صورت تخصصی به مسئله خانواده می پردازد در تاریخ 26 مهرماه برگزار می شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور 120 نفر در دوره تخصصی سواد فضای مجازی بیان کرد: این افراد از بین 280 نفر از علاقه مندان معرفی شده از سوی مراجع مختلف و بر اساس معیارهای علمی مدنظر برای شرکت در دوره گزینش شده اند.

عبدالله پور با تأکید بر اینکه شرکت کنندگان این دوره سرفصل های تخصصی و متنوع مرحله های مقدماتی و تکمیلی اول را در تابستان امسال گذرانده اند تصریح کرد: در دوره آتی به شکل تخصصی به موضوع مدیریت فضای مجازی و رسانه در خانواده پرداخته می شود و پس از اتمام دوره از افرادی که با موفقیت آزمون نهایی را پشت سر بگذارند به عنوان مربی سواد فضای مجازی در استان استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه اهمیت امنیت روانی جامعه از امنیت جانی کمتر نیست گفت: سپاه پاسداران همان گونه که خود را موظف می داند از مرزهای کشور حفاظت کند برای حفظ حریم امنیت روانی خانواده ها نیز از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان