Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به آغاز ورود زوار خارجی اربعین حسینی (ع) از طریق مرز آستارا به این استان بر لزوم توجه به تأمین امنیت این زوار تأکید کرد.

مصطفی سالاری پیش از ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی ستاد اربعین که در سالن شهید انصاری استاندری گیلان برگزار شد، اظهارکرد: در اربعین امسال با توجه به تجربیات سنوات گذشته مسئولان استان گیلان، با مشکلات کمتری روبه رو خواهند بود.

سالاری با اشاره به افزایش قیمت ارز و هزینه بالای سفر به کربلا، افزود: با دستور رئیس جمهور هزینه تهیه ویزا برای حضور عاشقان امام حسین (ع) در همایش بزرگ پیاده روی اربعین ۳۵ درصد کاهش یافت.

وی به ورود زائران کشورهای آسیای میانه و جمهوری آذربایجان از طریق مرز آستارا به استان گیلان اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی های لازم برای سهولت ورود زائران خارجی به کشور از طریق این مرز انجام شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه پارسالدر زمینه سرعت اینترنت و فیبر نوری در این منطقه برای صدور ویزا با مشکل روبه رو بودیم، تصریح کرد: خوشبختانه با تقویب زیرساخت های شهرستان آستارا در این زمینه پیش بینی شده امسال با مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشویم.

وی با تأکید برلزوم فراهم کردن امکانات و زیرساخت های مناسب به منظور عدم معطل شدن زوار خارجی در مرز آستارا، ادامه داد: تأمین امنیت نیز در طول مسیر زوار خارجی تا هنگام خروج از استان گیلان بسیار مهم بوده که باید کمیته امنیت ستاد هماهنگی اربعین به این موضوع توجه لازم را داشته باشد.

سالاری با اشاره به ورود زوار خارجی از روز گذشته به شهرستان آستارا، افزود: حجم ورود در روزهای آینده قطعا بیشتر دیروز خواهد بود بنابراین باید با تشریک مساعی تلاش شود که برای زوار مشکلی به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه اینکه خروج زوار گیلانی از مرز مهران انجام می شود، گفت: صدا و سیمای استان گیلان تلاش کند تا پوشش مناسبی از حضور زائران گیلانی در این همایش معنوی بزرگ تهیه و مستندسازی کند.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به جمع آوری نذورات مردمی برای برپایی موکب های گیلانی در کشور عراق و در مسیر پیاده روی اربعین حسینی (ع)، اظهار کرد: حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات به عنوان حساب مشترک همه دستگاه ها و نهادها برای جمع آوری این نذورات در نظر گرفته شده است. تمام کمک ها برای ارائه هرچه بهتر خدمات به زوار حسینی هزینه می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان