Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه استان گیلان ازلحاظ راه های ارتباطی جزو استان های مهم است گفت: با توجه به اهمیت این استان به لحاظ راه های ارتباطی و جذب گردشگر، قبل از آغاز فصل سرما تعدادی ماشین امداد نجات به این استان اختصاص داده می شود.

علی اصغر پیوندی ظهر امروز در مراسم افتتاح پایگاه هلال احمر در بندر کیاشهر با بیان اینکه با افتتاح این پایگاه تعداد پایگاه های استان گیلان به 17 پایگاه رسیده اظهار کرد: با توجه به بلاهای طبیعی و غیرطبیعی که در هر استان وجود دارد ما باید در هر ۳۰ کیلومتر یک پایگاه داشته باشیم تا بتوانیم در هنگام وقوع بلایا به مردم امدادرسانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه ازلحاظ تعداد پایگاه های فعال با استاندارد جهانی فاصله زیادی داریم گفت: در حال حاضر تعداد پایگاه های فعال ما در کشور 550 پایگاه است که با استاندار هزار و 100 پایگاه فاصله زیادی داریم و برای رفاه مردم باید این تعداد پایگاه افزایش پیدا کند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با اذعان به اینکه نگاه جمعیت هلال احمر به استان گیلان یک نگاه ملی است تصریح کرد: استان گیلان با توجه به جذابیت هایی که دارد ازلحاظ جذب توریست و مسافر جزو استان های مهم است به همین دلیل نگاه جمعیت هلال احمر به استان گیلان نگاه ملی است و باید کمبود امکانات در استان گیلان رفع شود.

پیوندی افتتاح آشیانه پرنده در لنگرود را بااهمیت برشمرد و بیان کرد: ما انتظار داریم با کمک مردم و مرکز پروژه های هلال احمر در استان گیلان ازجمله آشیانه بالگرد در لنگرود را افتتاح کنیم که اگر این اتفاق بیفتد استان گیلان و استان های مجاور از خدمات این پایگاه استفاده خواهند کرد.

وی با بیان اینکه استان گیلان ازلحاظ راه های ارتباطی جزو استان های مهم است گفت: با توجه به اهمیت این استان به لحاظ راه های ارتباطی و جذب گردشگر، قبل از آغاز فصل سرما تعدادی ماشین امداد نجات به این استان اختصاص داده می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه وظیفه هلال احمر خدمت به مردم در هنگام مشکلات است افزود: هلال احمر بدون کمک مردم و مسئولان نمی تواند وظیفه خود یعنی خدمت رسانی به مردم در هنگام مشکلات را به خوبی انجام دهد.

پیوندی لازمه داشتن نگاه ملی به استان گیلان را فراهم آوردن امکانات لازم دانست و تصریح کرد: اگر میگوییم نگاه ما به استان گیلان ملی است که قطعاً هم این گونه است باید شرایطی را فراهم آوریم که مردم ما در گیلان و دیگر استان ها هنگام بلایای طبیعی احساس آرامش کنند.

پروژه های هلال احمر با بودجه ای بالغ بر سه میلیارد تومان در گیلان افتتاح شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان