Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: این نهاد حمایتگر قصد دارد با تصویب طرحی میزان مناسب سازی محیط های شهری و مسکونی در گیلان را برای معلولان و افراد ناتوان جدی تر نظارت کند.

محمدرضا پارسی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل بهزیستی گیلان قصد دارد با تصویب طرحی نحوه عملکرد دستگاه ها در رعایت اصول مناسب سازی محیط های شهری و مسکونی استان برای معلولان و افراد ناتوان را جدی تر از گذشته نظارت کند.

مدیرکل بهزیستی گیلان بررسی نحوه مناسب سازی محیط های شهری را از تکالیف این نهاد اعلام کرد و افزود: در حال حاضر گزارشات و نتیجه برنامه های اجرا شده سازمان ها و دستگاه ها در مورد میزان مناسب سازی محیط ها برای تردد معلولان به اداره کل بهزیستی گیلان ارسال می شود.

پارسی ارسال گزارشات در مورد نحوه عملکرد دستگاه ها را کافی ندانست و ابراز داشت: اداره کل بهزیستی گیلان قصد دارد علاوه بر رسیدگی گزارشات ارسالی، به صورت میدانی نیز از اقدامات انجام شده دستگاه ها در حوزه مناسب سازی محیط ها برای معلولان بازدید به عمل آورد.

وی با اشاره به اینکه معلولان و افراد کم توان مشکلات زیادی برای تردد در سطح شهرها و معابر استان گیلان دارند بیان داشت: علاوه بر این ها در حال حاضر بسیاری از ساختمان های اداری و خدماتی استان نیز برای تردد معلولان و افراد ناتوان مناسب سازی نشده اند.

مدیرکل بهزیستی گیلان ارائه خدمات درمانی به افراد تحت پوشش این نهاد را مورد بررسی قرار داد و گفت: خدمات توان بخشی فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه ها قرار دارد اما در سایر حوزه ها نظیر کار درمانی و گفتار درمانی این خدمات بیمه ای به افراد تحت پوشش بهزیستی ارائه نمی شود.

پارسی افزایش خدمات بیمه ای به معلولان و جامعه تحت پوشش بهزیستی را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: امیدواریم با تعاملات مثبتی که در سطح کشور بین وزارت بهداشت و درمان، بیمه سلامت و سازمان بهزیستی کشور شکل گرفته سطح پوشش خدمات بیمه ای ارتقاء پیدا کند.

وی با بیان اینکه بهزیستی با خدمات محدود و تعریف شده خود نمی تواند تمام افراد نیازمند جامعه را تحت پوشش قرار دهد تصریح کرد: تعامل بهزیستی و رسانه ها باید تعاملی در هم تنیده باشد تا از این منظر و با کمک خبرنگاران به جامعه هدف خدمات بهتر و بهینه تری ارائه شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان جامعه تحت حمایت این نهاد در استان را برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 40 هزار معلول تحت پوشش این دستگاه هستند که از این تعداد 10 هزار نفر در گروه معلولیت های ذهنی، 4 هزار نفر نابینا و 6 هزار نفر در ردیف ناشنوایان قرار گرفته اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان