Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور با بیان اینکه طی 4 سال آینده ۴۰ هزار روستای کشور تحت پوشش طرح «بسیج، همگام با کشاورز» قرار می گیرد گفت: کشور ما تا 4 سال آینده در حوزه تولید برنج خودکفا می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، محمدرضا جهانسوز امروز در اختتامیه طرح همگام با کشاورز سال ۹۷ در سالن ناجا اظهار کرد: به فرمایش امام علی (ع) که فرمودند« هرکس آب و خاک داشته باشد و با این حال نیازمند باشد، خداوند را از رحمت خود دور می کند».

وی با اشاره به اجرای موفق طرح بسیج همگام با کشاورز گفت: این طرح یکی از 8 طرح راهبردی سازمان بسیج مستضعفین است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور مسئله تولید غذا و کشاورزی را مسئله ای امنیت ملی برای هر کشور عنوان کرد و گفت: ناامنی غذایی به معنای مخاطره افتادن امنیت ملی است.

جهانسوز مسئله امنیت غذایی را امری بسیار جدی و مهم برای کشورها دانست و تصریح کرد: 82 کشور در جهان مشکل تامین امنیت غذایی دارند که متاسفانه از این تعداد 34 کشور از کشورهای اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه متاسفانه بخش کشاورزی مورد بی مهری قرار گرفته است، یادآور شد: تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه کشاورزی مورد توجه قرار نگرفته است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور، عدم توجه به محوریت روستا و روستائیان در جایگاه ملی و توسعه، فقدان جامعه نگری و عدم توجه به عوامل موثر در فرآیند تولید و عدم توجه به مسائل درآمدی را از دیگر مورد بی توجهی به بخش کشاورزی و لزوم مطالبه گری در این حوزه عنوان کرد.

جهانسوز علمی سازی کشاورزی را عامل جداسازی کشاورزان نمونه و سایر کشاورزان دانست و ادامه داد: علمی سازی کشاورزی و استفاده از دستاوردهای علمی، تولید برخی محصولات را تا 21 برابر افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از محصولات استراتژیک کشاورزی وابسته به خارج هستیم، گفت: این وابستگی طی 6 سال اخیر 10 تا 15 میلیارد دلار بوده است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور، بسیج را به فرموده مقام معظم رهبری کلید حل مشکلات دانست و افزود: طرح اعتلای بسیج، طرح کاداس و طرح هوشمندسازی بسیج از جمله طرح های بسیج مهندسین کشاورزی است که به زودی اجرایی می شود.

جهانسوز در پایان با بیان اینکه طی 4 سال آینده ۴۰ هزار روستای کشور تحت پوشش طرح «بسیج، همگام با کشاورز» قرار می گیرد گفت: کشور ما تا 4 سال آینده در حوزه تولید برنج خودکفا می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان