Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با اذعان به وجود گرانی به دلیل عدم تدبیر درست در تصمیم گیری ها گفت: مشخص نبودن دو وزیر باعث شده در ترخیص برخی از کالاها به خصوص در ورود و خروج آن ها مشکلاتی به وجود بیاید.

آیت الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به شهادت عمار ابن یاسر در هفته پیش رو اظهار کرد: بسیاری از مردم عمار گونه پای انقلاب و رهبر معظم ایستاده اند اما برخی از افراد بی بصیرتی کرده و راه خود را تغییر داده اند.

وی با اشاره به اهمیت دور شدن از وابستگی ایران به صادرات نفت گفت: باید تلاش هایی صورت بگیرد تا ایران تولیدات خود را افزایش داده و به صدور تولیدات به کشورهای دیگر متمرکز شود.

امام جمعه رشت با اشاره به حادثه تروریستی 25 مهرماه امسال مبنی بر گروگان گیری 14 نفر از مرزبانان عزیز ایران اسلامی افزود: مردم ما دقت های لازم را در مرزهای ویژه از نیروهای مسلح بیشتر طلب می کنند، چراکه اگر یک خون از دماغ یکی از سربازان این نظام بچکد مردم و مسئولان نگران می شوند.

فلاحتی با تأکید بر اینکه دشمن درصدد است که تصویر غلطی از نظام اسلامی در دل مردم ایران ایجاد کند تصریح کرد: ایران اسلامی در هیچ دوره ای از تاریخ انقلاب مشکلات مالی و بازار نداشته، هرچند تاریخ ایران نشان می دهد، پس از پایان جنگ جهانی دوم شرایطی سخت اتفاق افتاد اما آن روزگاری بود که انسان های زبون در جامعه ایران پادشاهی می کردند.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی، ملت ایران در تمام میدان ها جهانی حتی به نیازمندان جهان کمک می کنند افزود: بسیاری از نیروهای غربی با سفر به ایران اعلام تعجب کرده که اثری از تحریم های آمریکا در بازار ایران دیده نمی شود و باوجوداینکه انقلاب اسلامی چنین تحریم های سختی را تجربه می کنند برایشان جای تعجب است.

امام جمعه رشت با اذعان به وجود گرانی به دلیل عدم تدبیر در تصمیم گیری ها گفت: مشخص نبودن دو وزیر باعث شده در ترخیص برخی از کالاها به خصوص در ورود و خروج آن ها مشکلاتی به وجود بیاید زیرا کالاها دیر خروج یافته و موقعیتی برای سودجوها فراهم شد تا کالاها را احتکار کنند.

فلاحتی با انتقاد از برخی خریدهای بیش از نیاز برخی از مردم به دلیل نگرانی از تمام شدن کالاها بیان کرد: دست های پنهان در کشور وجود دارد اما هیچ مشکلی وجود ندارد چراکه در بسیاری از کالاهایی که حتی فکر می کنیم در حال اتمام است، آمارها نشان می دهد که فوق نیاز کشور وجود داشته و حتی آن را صادر می کنیم.

وی با اشاره به فعالیت رسانه ای دنیا در خصوص قتل مشکوک خبرنگار عربستانی تصریح کرد: باید نفرین کرد بر این امپراتوری رسانه ای استعماری، چراکه در قبال کشته شدن هزاران نفر در یمن و سوریه سکوت اختیار کرده و حرفی از این ظلم به انسان نمی زنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ایران در پروسه فرهنگی موفق نبوده است گفت: مسئولان فرهنگی آن گونه که می بایست کار می کردند فعالیت نکرده لذا امیدواریم با برنامه ریزی نظام در حوزه فرهنگی، این کم کاری ها جبران شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان