Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار پرونده وارد دستگاه قضایی گیلان شد گفت: کمبود نیروی انسانی سبب می شود تا رسیدگی به پرونده ها در زمان مناسب انجام نشود.

احمد سیاوش پور صبح امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان در رشت با اشاره به حجم کاری قوه قضائیه در سال های اخیر اظهار داشت: تعداد پرونده های وارده به دستگاه قضایی سالانه 10 درصد افزایش پیدا می کند.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با تاکید بر لزوم رفع مشکل کمبود نیروی انسانی در ادارات استان تصریح کرد: در حال حاضر اکثر سازمان ها و ادارات استان گیلان دارای کمبود نیروی انسانی هستند.

وی با اعلام اینکه امروز نیروی انسانی موجود در ادارات گیلان امید، کارایی و انگیزه کافی را ندارند عنوان داشت: چابکسازی کارمندان از جمله اهداف کشور است اما در این زمینه اقدام مناسبی انجام نشده است.

سیاوش پور با بیان اینکه در سال گذشته قریب به 500 هزار پرونده وارد دستگاه قضایی گیلان شده است ابراز داشت: کمبود نیروی انسانی سبب می شود تا رسیدگی به پرونده ها در زمان مناسب انجام نشود.

سهمیه استخدامی گیلان نسبت به سایر استان ها کمتر است 

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به کمبود نیرو در سازمان های استان گیلان اظهار داشت: در حال حاضر بیمارستان های گیلان دارای کمبود پرستار هستند و برخی پست های اداری در دستگا ه های اجرایی نیز خالی مانده است.

ولی داداشی با بیان اینکه سهمیه استخدامی گیلان نسبت به سایر استان های کشور کمتر است و اکثر نیروهای ادارات استان گیلان به صورت قراردادی مشغول به کار هستند گفت: عدم تبدیل وضعیت آن ها با بیش از 20 سال فعالیت سبب ناامیدی این افراد می شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه میزان حقوق کارمندان قراردادی و شرکتی در ادارات استان گیلان یکسان نیست و تفاوت فراوانی دارد ابراز داشت: این امر سبب ناامیدی و یأس این کارمندان می شود.

بیمارستان های گیلان کمبود پرستار دارند

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: از تمام مدیران استان می خواهم تا با رعایت قانون و با شجاعت در مسیر خدمت به مردم کار کنند.

منوچهر جمالی با بیان اینکه مجلس آماده همکاری با دولت در راستای اصلاح وضعیت استخدامی کشور است گفت: 65 درصد کارمندان گیلان در آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی کار می کنند اما امروز بیمارستان های ما کمبود پرستار دارند.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان مجلس با اعلام اینکه حوزه بهداشت و درمان استان گیلان نیازمند نیروی انسانی بیشتر و کارآمد است ابراز داشت: نیروی انسانی موجود کفاف نیازهای مردم را نمی دهد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در ادارات استان گیلان توزیع نیروی انسانی به طور مناسب انجام نشده است تصریح کرد: باید تلاس کنیم تا زمینه رضایتمندی مردم را ایجاد کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات موجود در حوزه استخدام قهرمانان پارا المپیک اظهار داشت: این افراد توقع دارند تا بتوانند مانند سایر قهرمانان ورزشی استخدام شوند .

مریم بخشی با بیان اینکه قهرمانان پاراالمپیک استان گیلان در حال حاضر در مشاغلی مانند نانوایی و بنایی مشغول به کار هستند خاطرنشان کرد: درخواست داریم تا سهمیه استحدام آن ها مدنظر قرار داده شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان