Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار بالای سرطان در گیلان گفت: متأسفانه آب های زیرزمینی و حتی آب شرب مورداستفاده در گیلان آلوده بوده و در کنار سموم به کار گرفته شده در فصل کشاورزی از عوامل سرطان زا هستند.

محمدحسین قربانی بابیان اینکه باید فکری به حال افزایش هزینه بیماران شود اظهار کرد: متأسفانه در استان گیلان یک بیمارستان جامع که تمام مراحل درمان در آن بیمارستان انجام شود نداریم و این موضوع تبدیل به یک معضل برای استان شده و نیاز به اقدام اساسی دارد.

وی با اشاره به آمار بالای سرطان در گیلان گفت: بحث سرطان در کل کشور سیر صعودی داشته و تنها مربوط به گیلان نمی شود و نیاز است مسئولان فکری به حال آن کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه در شیوع سرطان در گیلان عوامل متعددی نقش دارند افزود: متأسفانه آب های زیرزمینی و حتی آب شرب مورداستفاده در گیلان آلوده هستند؛ علاوه بر این دو مورد، سمومی که در فصل کشاورزی استفاده می شود بسیار خطرناک است و اگر این موارد حل شود، می توان آمار سرطان در گیلان را کاهش داد.

قربانی با انتقاد از عملکرد بیمارستان های گیلان گفت: یکی از عواملی که برای بیمارهای ما مشکل ایجاد کرده جزیره ای عمل کردن بیمارستان ها در گیلان است، اگر این بیمارستان ها به صورت کامل همه مراحل درمان را انجام دهند قطعاً بیمار با مشکل کمتری روبه رو می شود.

وی با اشاره به ساخت بیمارستان جامع و هزار تختخوابی در گیلان بیان کرد: تمام تلاش وزارت بهداشت این است که با ساخت یک بیمارستان جامع و هزار تختخوابی همه مراحل درمان در آن انجام شود و بیماران هزینه کمتری را پرداخت کنند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اذعان به عدم انسجام در دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: داشتن یک بیمارستان جامع از ملزومات گیلان است و حتماً باید ساخته شود اما عدم اقتدار و انسجام و علاقه به حضور به بخش خصوصی در دانشگاه گیلان موجب شد علی رغم کار کارشناسی که صورت گرفت این امر محقق نشود.

قربانی داشتن یک بیمارستان جامع را دارای مزیت های فراوانی دانست و گفت: دریک بیمارستان جامع انواع درمان و خدمات ازجمله سی تی اسکن و سونوگرافی انجام می شود، در این صورت هم بیمار سرگردان نمی شود و هم هزینه درمان کاهش پیدا می کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان