Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با معرفی خطراتی که در حوزه زیستی سلامت این استان را تهدید می کند گفت: میزان سختی آب گیلان به ویژه شهر رشت از حد استاندارد بیشتر است.

شاهرخ یوسف زاده چابک صبح امروز در جلسه شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی استان گیلان در رشت اظهار داشت: مسئله آموزش مهم ترین ابزار برای معرفی اهمیت پدافند غیرعامل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به تدین نقشه راه پدافند غیرعامل برای فعالان این عرصه عنوان داشت: وجود امکانات مناسب برای تشخیص به موقع تهدیدات پدافندی از جمله مهم ترین نیازهای این حوزه است.

یوسف زاده چابک با اعلام اینکه میزان سختی آب در استان گیلان از حد استاندارد بیشتر است عنوان داشت: شناسایی تب کنگو و آنفولانزای مرغی و همچنین پیشگیری از شیوع آن از جمله اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرای نظام مراقبت سندرومیک توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان را از جمله مهم ترین اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل دانست و افزود: اجرای این طرح از شیوع بیماری های میکروبی به سرعت جلوگیری می کند.

وی قاچاق مواد غذایی را از جمله عوامل تهدیدکننده سلامت غذای مردم دانست و خاطرنشان کرد: فاضلاب بیمارستان و پسماندهای بیمارستانی از جمله تهدیدات زیستی استان گیلان بود که در حال حاضر بیمارستان های استان مجهز به تصفیه خانه هستند.

فرماندار ماسال نیز در این جلسه اظهار داشت: تدوین شناسنامه روستایی از جمله اقدامات پدافندی انجام شده در راستای معرفی و شناخت روستاهای این شهرستان است.

محمدجواد عامر تهیه بانک جامع امکانات و تجهیزات شهرستان ماسال را بخشی از اقدامات پدافندی انجام شده در این شهرستان دانست و ابراز داشت: همایش با موضوع پدافند غیرعامل با حضور فعالان این حوزه در ماسال برگزار شد.

وی مسئله آب شرب مناطق روستایی و کوهستانی را یکی از مشکلات پدافندی استان گیلان دانست و تصریح کرد: ساکنان این مناطق از آب رودخانه برای شرب استفاده می کنند و رو باز بودن آن ها امکان وقوع بیوتروریسم را به دنبال دارد.

عامر افزایش مهاجرت روستائیان به شهرها را یکی دیگر از مشکلات حوزه پدافند استان گیلان دانست و افزود: طرح بوم گردی از طرح های خوبی است که از افزایش این مشکل جلوگیری می کند اما موانعی مانند بانک ها و منابع طبیعی پیش روی این طرح وجود دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان