Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صمت گیلان با تأکید بر لزوم همکاری همه دستگاه ها در تأمین نیازهای اولیه مردم، گفت: ۱۰۰۰ واحد فروش فوق العاده و غرفه پاییزه در گیلان برپا شده است.

فرهاد دلق پوش در جلسه ستاد تنظیم بازار گیلان با تاکید بر اهمیت تأمین کالاهای اساسی مردم، اظهار کرد: باید بتوانیم رضایت و نیازهای روزانه مردم را تأمین کنیم.

دلق پوش در ادامه بر لزوم همکاری دستگاه ها و ارکان حاکمیتی برای تأمین کالاهای ضروری مردم تأکید کرد و افزود: در شرایط خاصی اقتصادی قرار داریم و حفظ حقوق مصرف کننده و تولیدکننده از اولویت های ما است.

وی با اشاره به اینکه مشکلی در تأمین کالای اساسی مردم نداریم، تصریح کرد: طی سال های گذشته مردم به دلیل جو روانی دشمن به فروشگاه ها فشار آوردند و کمی به بازار شوک وارد شد اما اکنون از ثبات اقتصادی نسبی برخوردار هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به تأمین مواد غذایی در طول ماه های محرم و صفر اشاره کرد و گفت: ۴۸۲ تن شکر، ۳۲۱ تن گوشت منجمد و ۱۶۱ تن مرغ منجمد در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه جهت واگذاری به هیأت مذهبی تخصیص یافته است.

دلق پوش با اشاره به ایجاد فروشگاه های پاییزه و فروش فوق العاده در گیلان، ادامه داد: در ۶ شهرستان گیلان نمایشگاه پاییزه با ۵۰۰ غرفه و همچنین ۵۵۰ فروش فوق العاده دایر شده است.

وی با بیان اینکه طی پنج ماه اخیر چهار هزار و ۷۰۵ مورد شکایت مردمی از واحدهای مختلف دریافت شده است، افزود: از این تعداد چهار هزار و ۶۳۶ مورد تخلف با ۲۵ میلیارد تومان جریمه با توجه به بازرسی های صورت گرفته شامل متخلفین شده است.

دلق پوش با انتقاد از عرضه گندم بی کیفیت در گیلان، گفت: بی کیفیت ترین نوع گندم در گیلان توزیع می شود که مستقیماً روی کیفیت نان اثر می گذارد و لازم است دولت در این زمینه چاره ای اندیشی کند زیرا این موضوع با سلامت مردم در ارتباط است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان