Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: امسال ۴۰۰ هزار دانش آموز گیلانی در نخستین روز از مهرماه به مدرسه می روند.

نادر جهان آرای ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای عرصه علم و دانش از جمله شهیدان باهنر و رجایی و 156 شهید فرهنگی گیلان را گرامی می داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان ضمن گرامی داشتن هفته دفاع مقدس ابراز داشت: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید باید بتوانیم با نگاهی بهتر و تلاشی شرافت مندانه در راستای ایجاد فضای مناسب برای تحصیل دانش آموزان استان بکوشیم.

جهان آرای با بیان اینکه امسال 400 هزار دانش آموز در نخستین روز از مهرماه به مدرسه می روند خاطرنشان کرد: 5 هزار و 300 مدرسه نیز با شعار «مدرسه محل زیست پر نشاط» سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.

وی با اشاره به لزوم افزایش ظرفیت ارزشمند مشارکت های مردمی در سطح استان افزود: کسانی که نسبت به دوران تحصیلی فرزندان خود دقت نظر بیشتری دارند می دانند که افزایش ظرفیت توسعه پایدار در همه عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با تلاش انسان ها رابطه ای مستقیم دارد.

جهان آرای به مشارکت فعال و خیرخواهانه خیرین برای ایجاد فضاهای مناسب آموزشی و استفاده از ظرفیت های مردمی و سمن ها اشاره کرد و گفت: تلاش و مشارکت های امروز مسلماً زمینه ساز آینده بهتر برای دانش آموزان است و هیچ کوتاهی در امر آموزشی و تحصیلی نباید وجود داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: همه ما زمانی که به دوران تحصیلی خود رجوع می کنیم همزمان مجموع ضعف ها، کاستی ها و موفقیت ها را هم مشاهده می کنیم و نقش مدیران، عوامل آموزشی و کسانی که خدمتگزار بودند را هم مرور می کنیم.

جهان آرای با بیان اینکه میزان توجه خانواده ها در امر تحصیلی دانش آموزان و آینده آنان بسیار اهمیت دارد خاطرنشان کرد: خانواده ها می توانند یاری رسان آموزش و پرورش در سطح مدرسه و کلاس باشند.

وی با اشاره به اینکه برای خلق فضای مناسب، لحظات پرنشاط و بهتر برای دانش آموزان در سطح مدارس و ایجاد عدالت اجتماعی مستلزم همکاری همه جانبه عوامل مدرسه و اولیاء دانش آموزان هستیم گفت: خیرخواهی و کمک خیرخواهان در راستای مرمت مدارس در استان نیز مؤثر و الزامی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان