Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو مجمع نمایندگان گیلان با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت کار و رفاه اجتماعی در خصوص حذف یارانه ها گفت: در سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری و با توجه به باز شدن مجلس، نمایندگان تذکر خود را به دولت در خصوص حذف یارانه برخی از افراد اعلام می کنند.

محمدحسین قربانی با بیان اینکه دولت باید در خصوص حذف یارانه دهک های بالا با دقت بیشتری عمل کند، اظهار کرد: با توجه به تعطیلی مجلس زمزمه هایی در دولت مبنی بر حذف یارانه دهک های بالا به گوش می رسید که دولت باید در این خصوص با دقت بیشتری عمل کرده تا برای مردم مشکلی ایجاد نشود.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت کار و رفاه اجتماعی در خصوص حذف یارانه ها گفت: به دلیل عملکرد ناقص و اطلاعات نادرست وزارت کار در حذف یارانه ها، شاهد حذف یارانه افراد کم درآمد بودیم که جامعه را با مشکلاتی مواجه کرده است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اذعان به اینکه دولت هنوز آمار کافی در خصوص پایش یارانه ها را در اختیار ندارد، تصریح کرد: بسیاری از افرادی که در چند روز گذشته یارانه آن ها حذف شده، تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد بوده و باعث اعتراض مردم شده که این امر به دلیل عدم اطلاعات و آمار کافی دولت در خصوص پایش یارانه هاست.

قربانی با اشاره به تذکر مجلس به دولت در خصوص حذف یارانه افراد کم درآمد تصریح کرد: در سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری و با توجه به باز شدن مجلس، نمایندگان تذکر خود را به دولت در خصوص حذف یارانه برخی از افراد اعلام می کنند تا دولت بتواند آمار و اطلاعات خود را در خصوص پایش یارانه ها ارتقا دهد.

وی با تأکید بر لزوم توجه دولت به حل حذف یارانه افراد کم درآمد بیان کرد: بسیاری از مردم ازجمله افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با توجه به شرایط بیکاری کشور با دریافت یارانه، بعضی از مشکلاتشان حل شده و زندگی خود را اداره می کنند که بی تدبیری وزارت رفاه باعث نارضایتی این افراد شده است.

نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با درخواست برای حذف یارانه سه دهک بالای جامعه گفت: انتظار ما از دولت این است که در خصوص حذف یارانه سه دهک بالا با داشتن آمار و اطلاعات کافی به خوبی عمل کند و یارانه افراد کم درآمد تحت پوشش و یا کارمند که با حقوق دو و نیم میلیون تومانی به زندگی خود ادامه می دهند را پرداخت کند.

قربانی با اشاره به معرفی سامانه برای حل مشکل حذف یارانه افراد با درآمد متوسط و پایین تصریح کرد: سامانه ای که دولت برای حل مشکل اعلام کرده خوب است ولی تمام مشکلات را حل نمی کند لذا از دولت درخواست دارم که با محوریت وزارت کشور، سازمان ثبت احوال و اسناد در مراکز استان و شهرستان ها یک سامانه جامع را برای تعیین افراد با دهک های بالا و افراد با درآمد متوسط و کم مشخص کند تا دیگر شاهد این گونه اتفاقات نباشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان