Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون عمران مجلس با به اهمیت توجه به مشکلات مردم و جلب رضایت آنها از سوی نهادها و دستگاه ها گفت: در واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی فقط شعار داده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، بروکراسی های اداری و عدم همکاری برخی از دستگاه های اجرایی برای اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: طولانی شدن روند اجرای پروژه های عمرانی مردم را به شدت کلافه کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس وجود طرح ها و پروژه های نیمه تمام عمرانی در سطح کشور از جمله استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: بسیاری از این پروژه ها در پیچ و خم های اداری گیر کرده و هیچ پیشرفت خاصی ندارند از سوی دیگر عزمی نیز برای واسپاری این طرح ها به بخش خصوصی مشاهده نمی شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه در راستای واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی فقط شعار داده می شود تصریح کرد: در شرایط و موقعیت فعلی یکی از بهترین راه ها برای تکمیل و اتمام پروژه های عمرانی استفاده از توان بخش خصوصی است اما در این زمینه هیچ اقدام عملی از سوی دستگاه ها انجام نمی شود.

افتخاری انجام پروژه های نیمه تمام در سطح استان ها از جمله گیلان بر اساس اولویت بندی را مورد تأکید قرار داد و گفت: در همین شهرستان های فومن و شفت پروژه هایی با 60 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی ناتمام مانده اند در حالی که بنده بارها و بارها در مجلس، دستگاه ها و ادارات کل بر ضرورت اولویت بندی تأکید کرده ام.

وی طولانی شدن پروژه ای به مدت 15 سال که از ابتدا قرار بوده دو ساله به بهره برداری برسد را مورد انتقاد قرار داد و با بیان اینکه چنین اتفاقاتی مردم را کلافه کرده است افزود: پروژه پل ورودی فومن از جمله یکی از همین پروژه ها محسوب می شود که قبل از انجام یک کار کارشناسی دقیق برای ساختن آن اقدام شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس از اجرای برخی طرح ها در شهرهای شمالی که شرایط آن تنها با وضعیت شهرستان های جنوبی کشور مطابقت دارد سخن گفت و تصریح کرد: از دستگاه های ذی ربط انتظار داریم متناسب با وضعیت جغرافیایی و محیطی هر کدام از استان ها پروژه های عمرانی را برای آن ها طراحی و اجرا کنند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با اشاره به اینکه در صورت انجام کار کارشناسی، دیگر در جریان اجرای پروژه ها اختلالی ایجاد نمی شود اظهار داشت: مشکل پروژه های نیمه تمامی که اکنون در کشور رها شده اند به علت عدم وجود یک نگاه جامع و تسهیل گر در برخی از دستگاه ها و ادارات کل روز به روز تشدید می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان