Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با بیان اینکه آل سعود قاتل بشریت است، گفت: سال هایی که یمن تحت ظلم آل سعود قرار داشت، هیچ رسانه بین المللی سخنی از این مردم مظلوم به میان نیاورد، اما امروز آرامکو تیتر یک بسیاری از خبرگزاری ها است.

آیت الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با بیان اینکه پنج سال است که مردم مظلوم یمن مورد رفتارهای دیوانه وار آل سعود قرار گرفته اند، اظهار کرد: در طی این چند سال بمب های خوشه ای بر سر مردم ریخته  و نیم میلیون بمب و خمپاره به سمت این مردم مظلوم خالی کردند.

وی با ابراز تاسف از اینکه ۱۱ میلیون کودک یمنی در وضعیت فاجعه باری قرار دارند، بیان کرد: یونیسف نیز اعلام کرده که در هر ۱۰ دقیقه یک کودک به دلیل جنایات آل سعود کشته می شوند.

امام جمعه رشت فاجعه سوءتغذیه، دارو و دوا را از جنایات بی سابقه جنگی توسط آل سعود عنوان کرد و افزود: این انسان های ذلیل و زبون قاتلان بشریت هستند و جنایات آل سعود و ائتلاف جهانی آن ها در تاریخ به ثبت رسیده است.

فلاحتی با بیان اینکه مجامع بین المللی و امپراتوری رسانه ای هیچ سخنی از مردم مظلوم یمن به میان نمی آورند، تصریح کرد: هنگامی که یمن با پهپاد آرامکو را مورد هدف قرار داد، خبرگزاری های جهانی، شخصیت های جهانی و مجامع بین المللی امکانات رسانه خود را بسیج کردند تا آل سعود را نجات دهند.

وی با اذعان به اینکه آل سعود در گودالی قرار گرفته که باید دست گدایی خود را به سمت عراق و کره جنوبی و سایر کشورها دراز کند، بیان کرد: در این سال هایی که یمن تحت ظلم آل سعود قرار داشت، هیچ رسانه بین المللی سخنی از این مردم مظلوم به میان نیاورد، اما امروز آرامکو  تیتر یک بسیاری از خبرگزاری ها و امپراطوری رسانه های بین المللی شده است.

امام جمعه رشت با اشاره به فرافکنی مقامات آل سعود و امپراطوری رسانه ای مبنی بر ربط واقعه آرامکو به ایران بیان کرد: آل سعود جنایات زیادی علیه بشریت مرتکب شده و ظلم های زیادی متوجه مردم مظلوم یمن کرده است.

فلاحتی با اشاره به دغدغه رهبر انقلاب مبنی بر عدم نشست با دشمنان و قداره کشان جهانی و لزوم عدم اعتماد به دشمنان گفت: دشمنان تلاش می کنند تا با رئیس جمهور ایران مذاکره کنند، عکس بگیرند، بخندند و برای ما نقشه بکشند،بنابراین؛ باید توجه کنیم که پشت خنده آن ها شمشیر زهر آلوده است.

وی با بیان اینکه «جمهوری عزت» در سایه استقامت و مقاومت تحقق یافته است، بیان کرد: این کشورهای ظالم دیگر هیچ عزتی برای ملت ها و مردم خود ندارند از طرفی این ذلت است برای کسانی که هنوز چشم به کشورهای غربی دوخته اند.

خطیب جمعه رشت با تأکید بر اینکه رسانه ها و افراد داخلی که باز هم دم از مذاکره می زنند در مقابل رهبر و ملت ایران قرار می گیرند، گفت: علاوه بر قوه قضائیه همه قوا باید برای از بین رفتن فساد در کشور تلاش کنند.

فلاحتی فساد را مار هفت سر نامید و افزود: کسانی که دنبال فساد هستند بدانند که آهسته آهسته در درون استان حرکات و اجتماعاتی شکل گرفته تا با فساد برخورد شود و خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسؤولان باید در فعالیت های خود سرعت ببخشند، گفت: مسؤولان مربوطه تلاش کنند تا کارخانه هایی که کارگرانشان بیکار شده اند و یا نگران تعطیلی در آینده هستند سرپا شوند.

امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم توجه به قشر کارگر تصریح کرد: حقوق کارگران، حقوقی زیر خط فقر است، بنابراین؛ مدیران و متولیان باید به این قشر عزیز و زحمتکش  جامعه توجه کرده و مشکلات آنان را برطرف کنند. فلاحتی با اشاره به نغمه های موجود مبنی بر افزایش سه برابری تولید برنج در شمال کشور گفت: مسؤولان، بازار واردات را آنقدر زیاد نکنند که کاهش قیمت برنج داخلی ایجاد شود چرا که کشاورز هزینه های زیادی برای تولید این برنج داده و کاهش قیمت کشاورز را متضرر می کند. وی با تأکید بر لزوم تلاش مسؤولان مربوطه برای جلوگیری از آسیب به کشاورزان و کارگران تصریح کرد: از شرکت های خصوصی و دولتی می خواهم تا حقوق کارگران را به تعویق نیندازند، هرچند که می دانم در کدام بخش ها حقوق کارگران دو ماه عقب افتاده است. امام جمعه رشت با ابراز تأسف از عدم پرداخت به موقع حقوق کارگران بیان کرد: همانگونه که هیچگاه حقوق  کارمندان به تعویق نمی افتد حقوق کارگران نیز باید پرداخت شود،  چگونه است که تعویق حقوق تنها برای کارگران و  بخش های خدماتی صورت می گیرد.

فلاحتی با اشاره به اینکه قرآن کتاب موعظه است، گفت: قرآن مایه هدایت و وسیله معجزه انسانهای با تقواست چرا که آیات قرآن انسان را موعظه می کند.

وی موعظه را به دو قسم گفتاری و رفتاری تقسیم کرد و افزود: موعظه گفتاری نخستین نوع موعظه بوده و موعظه رفتاری دومین نوع آن، به این معنی که انسان باید به نوعی رفتار کنند که عملش موعظه ای برای مردم باشد.

امام جمعه رشت با اشاره به عملیات ثامن الائمه و شکست حصر آبادان به دستور رهبرکبیر انقلاب تصریح کرد: رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل با همه توان و ایمان خود دشمنان دون را از این آب و خاک بیرون کرده و قدرت ایمان و ایثار را در دنیا به ثابت کردند.

فلاحتی با اشاره به اهمیت صله رحم در آداب اسلامی گفت: صله رحم مال و ثروت زیاد، بلا را از خانواده کم، حساب را در روز قیامت آسان و باعث طولانی شدن عمر انسان می شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان