Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه شفافیت آرای نمایندگان حق مردم است، گفت: متاسفانه برخی نمایندگان با یک رأی موافق به وزیر نالایق امتیازی برای حوزه انتخابیه خود از وزیر و دولت می گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور با بیان اینکه تصویب طرح شفافیت آرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکی از ملزومات یک مجلس کارآمد است، اظهار داشت: تا به حال سه طرح شفافیت آرا نمایندگان به مجلس ارائه شده، دو طرح طی یکی دو سال گذشته تصویب نشد و طرح سوم که بنده ارائه کردم، دو هفته پیش برای دو فوریت به رأی گذاشته شد که متأسفانه تنها 69 رأی آورد و یک فوریت آن نیز 58 رأی آورد که به صورت معمول پیگیری می شود.

وی با اشاره به برخی لابی گری های مجلس و دولت گفت: نماینده مجلس وکیل مردم است، مردم باید بدانند که این نماینده چه رأیی را داده تا از وی مطالبه گری کنند، اما متاسفانه برخی نمایندگان با یک رأی موافق به وزیر نالایق امتیازی برای حوزه انتخابیه خود از وزیر و دولت می گیرند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همه زمینه های اجرایی این طرح مهیا بوده و فقط نیاز به تصویب دارد که پس از یک هفته از تصویب این طرح به راحتی اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: نماینده باید هزینه هر رأی را بدهد، بالاخره برای پیشرفت کشور و جلوگیری از فساد باید هزینه داد، متأسفانه خیلی دیده ایم که نماینده ای به مردم و رسانه ها می گوید موافق فلان طرح هستم اما در عمل مخالفت می کند، یا در خیلی از مواد اصلاً نمی داند به چه چیزی رأی می دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز کشور و مجلس به تصویب این طرح، گفت: به امید خدا و تلاش ها این طرح در همین مجلس تصویب می شود اما به نظر بنده مجلس آینده خیلی بهتر و کارآمدتر از این مجلس است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان