Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس،گفت: توسعه صادرات و رقابت با برند های دارویی جهان نیازمند توجه ویژه به حوزه تبلیغات و بسته بندی است.

محمد حسین قربانی در رابطه با صحبت های اخیر رئیس سازمان غذا و دارو مبنی بر ضعف تبلیغاتی شرکت های دارویی و تاثیر آن بر روند توسعه صادرات داروهای تولید داخل، گفت: ضعیف بودن شرکت های دارویی در حوزه تبلیغات و بسته بندی یک واقعیت است و در حال حاضر تبلیغات حرف اول را می زند و تمامی شرکت دارویی برند در جهان در زمینه بسته بندی، تبلیغات و معرفی محصولاتشان سرمایه گذاری زیادی می کنند.

ظرفیت بالای شرکت های داورسازی ایرانی در تولید محصولات باکیفیت

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شرکت های ایرانی ظرفیت زیادی در تولید محصولات باکیفیت دارویی دارند، افزود: علی رغم ظرفیت بسیار خوب شرکت های ایرانی در تولید محصولات باکیفیت دارویی، تمام تلاش شان معطوف به بازار 80 میلیونی داخل کشور است.

ضرورت توجه شرکت های دارویی به صنعت بسته بندی برای ورود به بازار های های جهانی

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به ضرورت توجه شرکت های دارویی به صنعت بسته بندی محصولات، تصریح کرد: با توجه به رقابتی که در حوزه محصولات داوریی وجود دارد، لازم است شرکت های تولید دارو برای ورود به بازار های جهانی توجه بیشتری به بسته بندی محصولات، برندسازی و تبلیغات داشته باشند.

کشور های همسایه بازار خوب صادرات دارو

قربانی، با بیان اینکه کشور های همسایه بازار بسیار خوبی برای شرکت های داروسازی داخلی هستند، افزود: برای ورود به بازار کشور های همسایه و رقابت با برند ها، باید بیشتر در به حوزه تبلیغات توجه کنیم چرا که دارو های ما از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است اما متاسفانه نگاه شرکت های ایرانی تنها به داخل کشور بوده و برای گسترش بازار خود تلاش نمی کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، با تاکید بر اینکه  تمامی صنایع کشور در حوزه تبلیغات و بسته بندی ضعیف عمل می کنند، خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که در حوزه تبلیغات محصولات تولید داخل ضعیف عمل کرده ایم و همین مسئله باعث شده تا حدودی نتوانیم قابلیت های خود را به مردم و جهان، بشناسانیم بر همین اساس معتقدم سرمایه گذاری در حوزه تبلیغات و بسته بندی از لحاظ تولید و اشتغالزایی منافع زیادی برای کشور به همراه خواهد داشت./منبع : خانه ملت

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان