Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برای حمایت از حوزه تولید و سرمایه گذاری قوانین خوبی به تصویب رسیده است گفت: قانون بخشودگی جرایم تسهیلات بانکی سرمایه گذاران را برای ادامه فعالیت تشویق می کند.

سیدکاظم دلخوش اباتری تسهیل گری مجلس برای رونق تولید و اشتغال در کشور را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: قانون بخشودگی جرایم تسهیلات بانکی که توسط مجلس مصوب شده است فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران را برای ادامه فعالیت هایشان تشویق می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس وجود تحریم ها و مشکلات بین المللی را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه اثرات این رخدادها روی اقتصاد کشور بر کسی پوشیده نیست تصریح کرد: تحریم ها ظرف چند سال گذشته تشدید شده و به همین خاطر است که در 10 سال اخیر مقام معظم رهبری روی درون زا کردن اقتصاد تأکید داشتند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان را نقطه مشترک تمام سخنرانی های مقام معظم رهبری در سال های اخیر دانست و عنوان کرد: مجلس به عنوان قوه مقننه نقش تسهیل گری را ایفا می کند و در کنار دولت که مسئولیت اجرا را بر عهده دارد برای تصویب، اصلاح و بازنگری در قوانین قدم بر می دارد.

دلخوش تغییر برخی از قوانین بر اساس شرایط روز کشور و جامعه را یکی از ضروریاتی که بر عهده مجلس قرار دارد اعلام کرد و بیان داشت: ایران از جمله کشورهایی است که بیشترین قانون گذاری در آن اتفاق می افتد از طرفی دیگر مجلس به عنوان عامل این کار، قوانین متعددی را برای حمایت از بخش تولید و اقتصاد مصوب کرده است.

وی اعطای تسهیلات ارزان قیمت توسط مؤسسات و بانک ها و فعالیت در حوزه رونق مشاغل خانگی را از اقدامات مجلس برای رونق تولید و سرمایه گذاری خواند و گفت: در بخش قانون رفع موانع تولید نیز مجلس دست دولت را باز گذاشته است تا بتواند جهت حمایت از سرمایه گذاران و رونق صادرات حامی فعالان اقتصادی کشور باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بخشودگی جرایم بانکی و یا دادن برخی مشوق ها به فعالان اقتصادی که در باز پرداخت تسهیلات خوش حساب هستند به رونق اقتصاد کمک شایانی می کند افزود: در کشور خلاء آن چنانی در بحث قوانین و مقررات نداریم بلکه در مرحله اجرا باید دقت و پیگیری لازم از سوی دولت انجام بگیرد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس فعالیت کمیسیون صنایع و معادن برای اصلاح ساختار صنعت و اقتصاد کشور را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: کشور از حیث تحریم های اقتصادی در حال حاضر به شدت در منگنه قرار گرفته است و قوانین و اقدامات یاد شده تا زمانی که وضعیت این گونه باشد تأثیرات خود را نشان نمی دهند.

دلخوش مشخص کردن سیاست های کلی نظام به ویژه در حوزه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری و استفاده مجلس از این سیاست ها به عنوان اسناد بالادستی برای تدوین قوانین را مورد توجه قرار داد و گفت: چشم اندازها و اهداف در قانون اساسی و اسناد بالادستی مشخص است و مجلس بر اساس آن اقدامات خود را دنبال می کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان