Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امضاهای طلایی بستر ایجاد فساد را در سیستم غذا و دارو و تجهیزات پزشکی فراهم می کند و با حذف آن در ماه های اخیر، روند انجام امور در این سازمان شفاف تر شده است.

محمد حسین قربانی با تأکید بر اینکه در حال حاضر روند بسیار خوبی در زمینه فسادستیزی در کشور آغاز شده است اظهار داشت: در 5ماهه اخیر و با حذف امضاهای طلایی در سیستم غذا و دارو و تجهیزات پزشکی گامی محکم در راستای شفافیت آماری و حذف فساد در این حوزه برداشته شد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی با تصریح به اینکه هم اینک روند انجام کارها در سیستم غذا و دارو و تجهیزات پزشکی شفاف تر شده است عنوان کرد: وزارت بهداشت و درمان اقدامات خوبی در راه مبارزه با فساد برداشته است و تحولات بنیادین در سیستم غذا و دارو و تجهیزات پزشکی از صحت این امر حکایت دارد.

قربانی مبارزه با فساد را امری مختص به قوه قضائیه ندانست و با بیان اینکه "همه باید با صدای بلند فسادستیزی را در کشور فریاد بزنیم" گفت: مبارزه با فساد نباید خط قرمز هیچ دستگاه و نهادی باشد بلکه تمام حوزه ها و بخش ها باید در این راه مشارکت داشته باشند و گلوگاه های اصلی را شناسایی کنند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس از همه گیر شدن فساد در بسیاری از حوزه ها سخن گفت و از اقدام قوه قضائیه در چندماهه اخیر قدردانی کرد و ابراز داشت: وقتی در بسیاری از حوزه ها و بخش های مختلف اصل شفافیت در امور حاکم نباشد همین عدم شفافیت می تواند بستر و زمینه ایجاد فساد و رانت را در یک سیستم فراهم سازد.

وی ضمن تأکید بر لزوم شفاف سازی اطلاعات و آمار به یکی از زمینه های اصلی بروز فساد و رانت در دستگاه ها اشاره کرد و بیان داشت: اگر اطلاعات اقتصادی و شفافیت در آمار و ارقام در اختیار یک طیف، سازمان و یا یک نهاد و جریان خاصی قرار گرفته و بخش خصوصی از آن بی اطلاع باشد قطعاً زمینه فساد و رانت فراهم می شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس با اشاره به اینکه مردم نیز باید خود را در امر مبارزه با فساد سهیم بدانند و اطلاع رسانی کنند اظهار داشت: هر کسی در حاکمیت و در هر جزئی از بدنه دولت، مجلس، قوه قضائیه و سایر نهادها اگر دچار تعلل شد مردم باید در راستای فسادستیزی مسأله را به وی گوشزد کنند.

وی با تذکر اینکه هر کسی در هر جایی اگر درخواست هرگونه رشوه و رانتی کند مردم باید با صدای بلند آن را فریاد بزنند خاطرنشان کرد: ایستادگی در مقابل فساد از وظایف مردم است زیرا پرداخت و یا دریافت رشوه نه تنها هیچ فایده ای در بر ندارد بلکه به همه گیر شدن فساد در بسیاری از حوزه ها و دستگاه ها دامن می زند.

قربانی عملکرد دستگاه قضایی در حوزه مبارزه با فساد را بسیار مطلوب و مایه دلگرمی مردم و دوست داران نظام خواند و عنوان کرد: حوزه بهداشت و درمان نیز به ویژه در ماه های اخیر گام های بسیار مثبت و قابل قبولی را در مسیر مبارزه با فساد برداشته است که انتظار داریم همین روند خوب همچنان و با قدرت ادامه پیدا کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان