Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارت خانه برای افزایش تولیدات کشور برنامه ریزی کرده است و طبق برنامه ۲ هزار واحد تولیدی جدید با محوریت رونق تولید به زودی در کشور راه اندازی می شوند.

رضا رحمانی امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار داشت: رونق تولید و اشتغال راهبرد اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت است که در این زمینه با تشکیل قرارگاه رونق تولید در کشور و کار جهادی توانستیم تحریم ها را خنثی کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت افزایش تولیدات داخلی کشور خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال میزان تولیدات داخلی کشور نسبت به سال گذشته افزایش یافت و در صدور مجوز هم 8 درصد رشد داشتیم.

رحمانی به برنامه های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت با محوریت رونق تولید و فعال کردن واحدهای تولیدی در کشور اشاره کرد و افزود: راه اندازی 2 هزار واحد تولیدی جدید در کشور و در سال جاری در دستور کار قرار گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: این وزارتخانه برای افزایش تولیدات داخلی کشور برنامه ریزی کرده و درصدد هستیم تا سال 1400 به میزان 10 میلیارد دلار از کالای وارداتی به کشور را در داخل تولید کنیم.

رحمانی با اشاره به واردات 80 درصدی چادر مشکی موردنیاز کشور تصریح کرد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام شده باید بتوانیم تا 3 سال آینده در زمینه تولید چادر مشکی به خودکفایی برسیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، سابقه استان گیلان تولید پوشاک سنتی و قدیمی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: فعال کردن واحدهای تولیدی در گیلان و افزایش تولیدات دارای اهمیت بسیاری است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان