Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : آیا غیر از آمریکا و اروپا و اسرائیل و آل سعود و تکفیری های داعش، هیچ دولت، یا حزب و جریان سیاسی دیگری را می توان یافت که از ائتلاف ایران، عراق و سوریه وحشت داشته باشد؟! و یا از حضور فرزندان غیور و مومن عراق در حشد الشعبی و ایثار و جانبازی آنان در قلع و قمع تروریست های وحشی داعش ناخشنود باشد؟!

«حسین شریعتمداری» در سرمقاله شماره امروز روزنامه «کیهان» نوشت:

«جان نگرو پونته»، یکی از سیاستمداران برجسته آمریکایی است که در دولت های آمریکا پست های کلیدی متفاوتی داشته است. نگرو پونته بعد از «پل برمر»، اولین رئیس آمریکایی حکومت موقت عراق به جانشینی او منصوب شد و از ماه می ۲۰۰۴ تا آوریل ۲۰۰۵ (۸۳ و ۸۴) ریاست دولت آمریکایی حاکم بر عراق را بر عهده داشت. او بعد از پایان ماموریت خود در عراق از سوی جرج دبلیو بوش رئیس جمهور وقت آمریکا به جامعه اطلاعاتی و امنیتی این کشور پیوست. یکی از مسئولان عالی رتبه عراقی می گوید؛ نگرو پونته قبل از ترک ماموریت خود در عراق از من پرسید؛ آیا می دانی چرا هرگز در آمریکا هیچ کودتایی رخ نمی دهد؟ و من علت هایی که به نظرم می رسید را برشمردم. نگرو پونته بعد از شنیدن دلایل و علت هایی که مطرح کرده بودم، هیچیک از آنها را وارد ندانست و گفت تنها علت آن است که «آمریکا در واشنگتن سفارت ندارد»!

 نا آرامی های  اخیر در عراق اگر چه با تابلوی اعتراض به فساد اقتصادی، مشکلات معیشتی و ضعف خدمات عمومی صورت گرفته است و در این زمینه دولت عراق هم خواسته های آنان را نفی نکرده و نمی کند و حضرت آیت الله سیستانی نیز با صدور بیانیه ای خواستار رسیدگی به مشکلات مورد اشاره شده اند ولی تابلویی که از سوی برخی معترضان برافراشته شده بود، به گونه ای غیر منتظره و غیر قابل توجیه جای خود را به شعارهایی داد که نه در مطالبات معترضان وجود داشت و نه با واقعیات موجود عراق همخوان بود. این تغییر تابلوی تظاهرات، حاکی از آن است که عامل دیگری به عرصه تحمیل شده و کسانی تلاش داشته اند روی موج سوار شوند و از آب گل آلود ماهی مطلوب خود را صید کنند! فقط نیم نگاهی به شعارهای انحرافی به وضوح نشان می دهد این شعارها، تکرار آرزوهای برباد رفته و ناکام مانده ای است که بارها به صراحت از سوی دشمنان ملت عراق بر زبان و قلم آنان نشسته و راهی به میدان عمل نیافته بود. در این شعارها دقت کنید! مقابله با دوستی و پیوند دو ملت ایران و عراق. شعار علیه حشد الشعبی! و از همه بااهمیت تر که می توان آن را هدف اصلی دشمنان نفوذ کرده در نا آرامی های اخیر دانست، اعلام مخالفت با راهپیمایی چند ده میلیونی اربعین حسینی (ع) بوده است! راهپیمایی عظیم و بی نظیری که با حضور شیفتگان اباعبدالله الحسین علیه السلام از سراسر جهان صورت می پذیرد و حتی آوازه آن نیز به کابوس دردناکی برای جهان استکبار و ائتلاف کینه توز «غربی، عبری و عربی» تبدیل شده است.

اگرچه اسناد فراوانی که تاکنون به دست آمده است به وضوح از حضور مشترک عوامل آمریکایی، اسرائیلی، وهابیون سعودی و بعثی های گوش خوابانیده در پشت صحنه نا آرامی های عراق و تلاش آنان برای تبدیل خواسته های مشروع مردم به خواسته های بارها اعلام شده دشمنان ملت عراق حکایت می کند ولی بدون نیاز به اسناد و شواهد یاد شده و فقط با مروری گذرا بر شعارهایی که از سوی گروهی -هرچند اندک و کم شمار-  در تظاهرات مورد اشاره مطرح شده است نیز به آسانی می توان فهمید که چه جریاناتی و با چه انگیزه هایی در پی سوءاستفاده از این تظاهرات عادی و کشاندن آن به سایر شهرهای عراق بوده اند؟

سؤال این است که آیا غیر از آمریکا و اروپا و اسرائیل و آل سعود و تکفیری های داعش، هیچ دولت، یا حزب و جریان سیاسی دیگری را می توان یافت که از ائتلاف ایران، عراق و سوریه وحشت داشته باشد؟! و یا از حضور فرزندان غیور و مومن عراق در حشد الشعبی و ایثار و جانبازی آنان در قلع و قمع تروریست های وحشی داعش ناخشنود باشد؟! و یا مگر حضور حماسی و چند ده میلیونی و بی نظیر شیعیان سراسر جهان در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) برای آنان به کابوسی دردناک تبدیل نشده است؟! و... مگر ممکن است مردم مسلمان و غیور عراق از جوانان حشد الشعبی که در مقابل داعشی های وحشی از جان و مال و ناموس آنان دفاع کرده اند، ناخرسند باشند و با آنها دشمنی بورزند؟! بنابراین حتی اگر هیچ شاهد و سندی از دخالت و توطئه چینی آمریکا و اسرائیل و سعودی ها و داعشی ها و بعثی ها در نا آرامی های اخیر عراق در دست نباشد - که به فراوانی در دست است-  تنها یک نیم نگاه به شعارهای انحرافی یاد شده کمترین تردیدی باقی نمی گذارد که این توطئه از سوی ائتلاف شوم غربی، عبری و عربی تدارک شده و به صحنه آمده است.

مردم عراق سال های سخت و آمیخته به وحشت دوران حاکمیت بعثی ها، مخصوصاً دوران حاکمیت صدام را از یاد نبرده اند. سال هایی که با خون و شکنجه و قتل و غارت مردم مظلوم عراق همراه بود. حامیان صدام چه کسانی بودند؟ مگر آمریکا، اسرائیل، فرانسه، انگلیس، آلمان و حتی شوروی سابق تمام قد از صدام حمایت نمی کردند؟! و مگر دلارهای عربستان، کویت، امارات و... به خزانه صدام سرازیر نبود؟! سهم مردم مظلوم عراق غیر از خون دادن و خون دل خوردن و سختی کشیدن چه بود؟! حالا هم همان دولت ها و جریانات غارتگر و خونریز به میدان آمده و در تلاشند تا روی موج خواسته های مشروع مردم سوار شوند و اگرچه می دانند بازگشت به دوران وحشت

و اختناق گذشته نا ممکن است ولی به یک نمایش ولو حداقلی و بزرگ نمایی آن نیاز مبرم دارند تا شکست های پی در پی و تحقیر شدن های بی وقفه خود در منطقه را از چشم جهانیان پنهان دارند!

حالا به نکته ای که در صدر این وجیزه آمده بود برمی گردیم. نکته ای که جان نگرو پونته با کنایه به آن مسئول بلند پایه عراقی گفته بود. «علت آنکه در آمریکا کودتا رخ نمی دهد این است که آمریکا در واشنگتن سفارت ندارد»! این سخن اگرچه به کنایه گفته شده است ولی واقعیتی غیرقابل انکار است. شواهد تاریخی نشان داده اند که سفارتخانه های آمریکا در همه کشورها، حتی در کشورهای دوست و هم پیمان آمریکا نیز، کانون توطئه هستند. سفارت آمریکا در ایران نمونه ای روشن و مثال زدنی از این واقعیت تلخ است. وقتی جوانان انقلابی کشورمان سفارت آمریکا را تسخیر کردند، به اسنادی دست یافتند که نشان می داد گویا ترین نام برای سفارت آمریکا همان «جاسوسخانه» است. اسناد یاد شده، از خیانت برخی شخصیت های سیاسی ایران پرده برداشت و جنایات بی شمار آمریکا در ایران و برخی کشورهای دیگر منطقه را بر ملا کرد. اکنون باید از جوانان مومن و انقلابی عراق که در سال های اخیر با از خودگذشتگی و ایثار ده ها حماسه بزرگ و مثال زدنی آفریده اند پرسید؛ چرا به حضور سفارت آمریکا در بغداد یعنی همان جاسوسخانه و کانون توطئه علیه ملت مظلوم عراق خاتمه نمی دهید؟! و این دُمل چرکین را از سرزمین مقدس خود حذف نمی کنید و بیرون نمی اندازید؟! تسخیر جاسوسخانه آمریکا و حذف این کانون توطئه برای ما در ایران اسلامی دستاوردهای فراوانی داشته است. چرا باید جوانان انقلابی عراق میهن مقدس خود را از این دستاوردها محروم کنند؟!/ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان