Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : فرماندار شهرستان رشت لایروبی انهار و آب بندان ها را از محورهای مهم در بحث کشاورزی عنوان کرد و گفت: بایستی از ظرفیت آب بندان ها در تامین آب زراعی کشاورزی در شهرستان استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، میرشمس مومنی زاده عصر دوشنبه در جلسه شورای کشاورزی شهرستان رشت  افزود: بعد از امنیت، پی گیری و اجرای طرح های توسعه ای، مهمترین کاریست که ما به عنوان مسئولان اجرایی بایستی انجام دهیم به نحویکه به اقتصاد، زندگی و معیشت مردم بر می گردد.

وی اظهار داشت: در سالی که سال رونق تولید نام گرفته و مباحث مرتبط با سیاست های اقتصاد مقاومتی در سرلوحه نظام قرار دارد، لازمست تا در این باره اقدامات تاثیرگذاری داشته باشیم که یکی از موارد مهم پرداختن به مباحث کشاورزی است.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر این مطلب که در بخش کشاورزی بایستی در حوزه کمی و کیفی تلاش شود، خاطر نشان کرد: بایستی با تلاش و برنامه ریزی در همه رشته های کشاورزی شاهد رشد و توسعه باشیم.

وی بیان داشت: از مسئولیت مهم ما در شورا و کارگروه کشاورزی شهرستان رشت اینست تا در راستای افزایش تولید در واحد سطح و سطح تولید تلاش کنیم که تحقق این مهم به بهبود معیشت و افزایش درآمد اقتصادی مردم کمک می کند.

فرماندار شهرستان رشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع نوسازی و تجهیز اراضی کشاورزی بیان داشت: تلاش ما در شورای کشاورزی بایستی پیگیری این موضوع باشد تا پنج هزار هکتار مطالعات انجام شده زمین های کشاورزی برای انجام نوسازی و تجهیز محقق شود.

وی اظهار داشت: در مکانیزاسیون کشاورزی نیز کارهای خوبی در شهرستان رشت انجام شده و وضعیت مناسبی داریم اما بایستی به سمت وضعیت ایده ال حرکت کنیم.

وی تامین منابع آب کشاورزی را یکی از مباحث بسیار مهم در شورای کشاورزی شهرستان رشت عنوان و خاطر نشان کرد: برای توسعه رشته های کشاورزی نیازمند تامین منابع آبی هستیم که همه دستگاه های ذیربط بایستی در این باره همکاری داشته باشند.

مومنی زاده با بیان این که سال زراعی گذشته را به خوبی پشت سر گذاشتیم، تصریح کرد: همه همکاران برای سپری شدن سال زراعی خوب تلاش کردند اما عمده لطف خداوند بود که از بارش های خوبی برخوردار شدیم.

وی ادامه داد: مشخص نیست که در سال زراعی پیش رو چه وضعیتی داشته باشیم، بنابراین ضروریست تا در جلسه بعدی شورای کشاورزی شهرستان رشت هواشناسی نتیجه مطالعات خود را اعلام کند تا متناسب با وضعیت برنامه ریزی کنیم.

وی حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغات را وظیفه همگان دانست و بیان داشت: برای حفظ این سرمایه ملی همه بایستی همکاری و وحدت رویه داشته باشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان