Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه هیچ قدرتی حق ندارد در سرنوشت ملت ایران دخالت کند، گفت: ایستادگی مقام معظم رهبری نماد بارز شرافت و کرامت ملت ایران است.

سرلشکر حسین سلامی صبح چهارشنبه در ششمین همایش ملی شناورهای تندرو در زیباکنار اظهار داشت: استان گیلان نگین درخشان کشور ایران است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گیلان را سرزمین مردان مبارز، تاریخ ساز و ضداستعمار دانست و تصریح کرد: این استان دارای هشت هزار شهید است که همچون ستارگانی در آسمان بی کران مقاومت ملت ایران می درخشند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه استقلال سیاسی مهم ترین نوع استقلال یک کشور است تصریح کرد: استقلال به معنای حاکمیت یک ملت بر سرنوشت خود و آزادی عمل برای پیشرفت و توسعه است.

وی استقلال سیاسی را به معنای جلوگیری از دخالت بیگانگان دانست و گفت: استقلال سیاسی زمانی محقق می شود که یک ملت در عرصه های مختلف روی پای خود بایستد و به توان خود متکی باشد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه وابستگی اقتصاد یک کشور به بیگانگان سبب عدم تحقق استقلال و آزادی آن ملت می شود، ادامه داد: ما برای مستقل بودن نیازمند این هستیم که در عرصه های مختلف اقتصادی، نظامی، علمی و فرهنگی به توان داخلی متکی باشیم.

سرلشکر سلامی با اشاره به تلاش های دشمنان انقلاب به منظور ایجاد سیطره علیه ملت ایران، تصریح کرد: اگر آرایه های علم، فرهنگ، اقتصاد و فناوری توسط بیگانگان تامین شود، کشور نمی تواند مستقل باشد.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در موضوع توانمندی هسته ای در تلاش است تا استقلال ملت ایران را در این حوزه سلب کند، افزود: ایستادگی مقام معظم رهبری که نماد بارز شرافت و کرامت ملت ایران است و همچنین حمایت ملت از مواضع ایشان سبب ناتوانی دشمن در این زمینه شده است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: تحقق استقلال، آزادی، امنیت و پیشرفت ملت ایران در گرو جهاد کبیر و تلاش برای عدم وابستگی به بیگانگان است.

سرلشکر سلامی با تاکید بر لزوم گسترش دیدگاه های نظام جمهوری اسلامی در سراسر جهان، اظهار کرد: ما برای مستقل بودن باید قوی باشیم زیرا یاد گرفته ایم که برای پیروزی در مقابل دشمن باید آن ها را همواره تعقیب و رصد کنیم.

وی تامین نیازهای کشور با بهره مندی از توان داخلی را مهم ترین عامل استقلال کشور دانست و گفت: یک ملت زمانی عزیز و بزرگ می شود که مستقل بوده و به بیگانگان وابسته نباشد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هیچ قدرتی حق ندارد در سرنوشت ملت ایران دخالت کند، گفت: تمام قدرت های جهان بدانند که اگر بخواهند با سرنوشت ملت ایران بازی کنند، با سرنوشت آن ها بازی می کنیم.

سرلشکر سلامی دریا را پیکارگاه اصلی کشور دانست و تصریح کرد: نیروی دریایی باید توان خود را بیش از پیش بالا ببرد و باید به جایی برسد که دریاها در زیر نگاه های آن ها تسخیر شود.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی سپاه باید حامل پیام اسلام در دریاها باشد، افزود: امروز به روزترین فناوری های دفاعی برای تولید و ارتقای شناورهای نظامی در اختیار جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران است.

فرمانده سپاه پاسداران آسیب ناپذیر بودن و دستیابی به قدرت اختفا را مهم ترین ویژگی شناورهای دریایی دانست و افزود: نگاه هم زمان تکنیکی و تاکتیکی سبب می شود تا توان ما در تولید و ارتقاء شناورهای نظامی روزانه پیشرفت کند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه باید به سوی تولید شناورهای بدون سرنشین حرکت کنیم، تصریح کرد: دست یابی به چنین دستاوردی با توجه به دانشی که در اختیار داریم امکان پذیر است.

وی توان دفاعی جمهوری اسلامی در حال پیشرفت عنوان کرد و ادامه داد: امروز باید شبکه ای از تمام ظرفیت های داخلی ایجاد شود تا بتوانیم با قدرت بیشتری در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه دشمنان ملت ایران هیچگاه عامل پیشرفت ما نمی شوند، افزود: امروز مقام معظم رهبری از پیشرفت توان دفاعی راضی هستند اما قانع نیستند و به همین دلیل باید تلاش کنیم تا بیش از پیش در این حوزه پیشرفت کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان