Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برخلاف ادعای اخیر وزیر آموزش و پرورش برخی از مناطق در کشور هنوز با کمبود معلم مواجه هستند گفت: برخی گزارشاتی که به وزیر می دهند غیرواقعی است.

جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه برخلاف ادعای وزیر آموزش و پرورش مسأله کمبود معلم در کشور حل نشده است اظهار داشت: حاجی میرزایی در ابتدای شروع کار خود است بنابراین به وی توصیه می کنم برای جلب اعتماد فرهنگیان از ارائه آمارهای غیرواقعی و شعارهای این چنینی خودداری کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به صحبت های اخیر وزیر آموزش و پرورش در جریان سفرش به گیلان مبنی بر جبران کمبود معلم واکنش نشان داد و عنوان کرد: خود مناطق مختلف کشور و فرهنگیان می دانند که برخی کلاس ها هنوز معلم ندارند و آمارها و ارزیابی های انجام شده در مورد کمبود معلمان نیز این امر را تأیید می کند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه برخی اوقات دولتمردان حرف هایی را بر زبان می آورند که با واقعیت های روز جامعه مطابقت ندارد تصریح کرد: مردم در جامعه زندگی می کنند و همه چیز را به عینه می بینند و وقتی وضعیت حال با صحبت های برخی از وزرا همخوانی لازم را ندارد اعتماد آنان نسبت به مسئولان دولتی روز به روز کمتر می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس از نیاز استان گیلان به حدود 400 تا 500 معلم جدید برای حضور در کلاس های درس خبر داد و ابراز داشت: در بخش های پرورشی و مشاور و نظایر این ها هم با کمبودهایی در سطح استان و کشور مواجه هستیم که انتظار داریم دولت هر چه سریع تر نسبت به رفع این مشکلات چاره اندیشی کند.

وی با تأکید بر اینکه طبق شواهد برخی از گزارشاتی که به حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش می رسد غیرواقعی است اظهار داشت: به وزیر جدید توصیه می کنم به آمار و ارقامی که به وی اعلام می شود توجه نکند زیرا در صورت موضع گیری و بیان یکسری صحبت ها بر اساس همان اطلاعات، جایگاه خود را بین فرهنگیان از دست می دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جذب نیروهای پیش دبستانی، نهضتی ها و خرید خدماتی ها برای حل مشکل کمبود معلم در کشور را طبق قانون مورد تأکید قرار داد و گفت: قانون گذار برای این کار قانون تدوین کرده است و آموزش و پرورش نیز باید از این ظرفیت آماده برای جبران کمبودهای خود در سال تحصیلی جدید استفاده کند.

کوچکی نژاد استفاده از این نیروهای پرتوان و پرانرژی در سیستم آموزش و پرورش آن هم با شرایط کنونی را امری لازم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: به آقایان توصیه می کنم اینقدر خودشان بر علیه آموزش و پرورش کار نکنند و به جای سر دادن شعارهای غیرواقعی برای جبران کمبود معلم در سطح کشور اقدامی انجام دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس جلسه اخیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور حاجی میرزایی و رایزنی تعدادی از نمایندگان با وی در خود وزارتخانه را مورد اشاره قرار داد و افزود: در حال حاضر 500 مجوز به گیلان برای جذب معلمان داده شده است و طبق توافقات انجام شده امیدواریم به زودی مشکل کمبود معلم در استان حل و فصل شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان