Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه اتصال ریل قطار به بندر انزلی با توانایی حمل 10 میلیون تن بار، می تواند اقتصاد منطقه و بندرانزلی را متحول کند، گفت: امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم بندرانزلی و کاسپین به راه آهن سراسری متصل  شود.

ارسلان زارع امروز در حاشیه بازدید از پروژه های توسعه بنادر و کشتیرانی شهرستان بندرانزلی در نشستی که با حضور نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و برخی از مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط برگزار شد، اظهار کرد: استمرار روند استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی در دستور کار دولت قرار دارد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری 780 میلیارد تومانی در بندرانزلی از ابتدای دولت تاکنون افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته توسط دولت و تسهیل شرایط برای سرمایه گذاران، شاهد رونق فعالیت حجم زیادی از سرمایه گذاران در این بخش شده ایم و هم اکنون نیز 250 میلیارد تومان سرمایه گذاری در بندرانزلی در حال انجام است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید با شناخت این ظرفیت ها، اقدامات مثبت صورت گرفته و زمینه سازی برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی، شاهد افزایش میزان تخلیه و بارگیری در بنادر گیلان از 8 میلیون تن به 13 میلیون تن هستیم.

زارع همچنین تکمیل کریدور شمال - جنوب و حمل کالا از مناطق جنوبی به بنادر انزلی، کاسپین و آستارا را فرصت مناسبی برای افزایش درآمد دانست و گفت: امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم بندرانزلی و کاسپین به راه آهن سراسری متصل  شود.

وی با بیان اینکه اتصال ریل قطار به بندر انزلی با توانایی حمل 10 میلیون تن بار، می تواند اقتصاد منطقه و بندرانزلی را متحول کند، گفت: انجام این پروژه به دستور رئیس جمهور است و دستگاه های اجرایی ذیربط از جمله حفاظت محیط زیست و راه و شهرسازی با جدیت همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

استاندار گیلان یادآور شد: با توجه به ظرفیت های موجود، سرمایه گذاران بخش خصوصی تمایل دارند در بنادر شمالی سرمایه گذاری کنند و ما باید شرایط را برایشان تسهیل کنیم.

وی با اشاره به اقدامات در حال انجام درخصوص صدور مجوز شورای عالی مناطق آزاد برای الحاق 40 هکتار پس کرانه به بندرانزلی، افزود: باید از ظرفیت های موجود با نگاه تقویت درآمد و توسعه اقتصادی برای توسعه این شهرستان استفاده شود.

زارع با تاکید بر ضرورت افزایش میزان صادرات و درآمد ارزی استان تصریح کرد: کاهش وابستگی بودجه دولت به نفت در دستور کار دولت تدبیر و امید برمبنای برنامه ششم توسعه است و افزایش صادرات یکی از راهکارهای خروج وابستگی اقتصاد به نفت محسوب می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: با ایجاد رویکرد جدید برای واردات بخشی از کالاهای مورد نیاز، اساسی و واسطه ای و توسعه صادرات محصولات تولیدی کشورمان به ویژه استان از طریق بنادر گیلان به کشورهای هدف، باید بهره های اقتصادی لازم را ببریم.

وی با بیان اینکه در شرایط و وضعیت جنگ اقتصادی هستیم، افزود: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه های دولت تدبیر و امید باید کوشش کنیم تا با بدعهدی دولت آمریکا، خروج غیرقانونی از برجام و تشدید تحریم ها بتوانیم از مسیر آب های آزاد برای گسترش صادرات و واردات کالا استفاده بهتری کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان