Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل استاندارد گیلان از برخورد با واحدهای تولیدی متخلف استان که به ضوابط استاندارد بی توجه هستند خبر داد و گفت: مچ گیری از واحدهای تولیدی گیلان در دستور کار این اداره کل نیست.

داریوش اشکانی پور صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اداره کل استاندارد گیلان طبق ضوابطی که سازمان ملی استاندارد تعیین کرده به تکالیف خود عمل می کند اظهار داشت: ما به دنبال مچ گیری از واحدهای تولیدی استان نیستیم اما نظارتمان بر روی نحوه کار واحدها مستمر و کاملاً دقیق است.

مدیرکل استاندارد استان گیلان نظارت بر واحدهای تولید مواد غذایی و بهداشتی استان را یکی از مهم ترین سرفصل های اقدامات این اداره کل اعلام کرد و افزود: این نظارت ها به صورت روزانه، ماهانه و سالانه انجام می شود و مدیران فعال در حوزه کنترل کیفیت هر کدام از واحدهای تولیدی هم وظیفه نظارت روزانه را بر عهده دارند.

اشکانی پور از ارائه آموزش های لازم به مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولید مواد غذایی و بهداشتی در گیلان توسط اداره کل استاندارد سخن گفت و عنوان کرد: پس از تأیید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت واحدها، لیست فعالیت های آنان در واحد تولیدی مربوطه در جریان بازید سالانه بازرسان اداره کل استاندارد مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه بازرسان اداره کل استاندارد سالی چهار نوبت از خطوط تولید واحدهای تولیدی گیلان و انبارهای آنان بازدید به عمل آورده و نمونه برداری می کنند تصریح کرد: خطوط تولید و انبار تمام واحدهای تولیدی گیلان در نخستین سال از شروع فعالیت خود نیز باید شش بار توسط بازرسان اداره کل استاندارد نمونه برداری شود.

مدیرکل استاندارد استان گیلان نظارت بر سطح بازار و بررسی کیفیت محصولاتی که به مشتریان عرضه می شود را از دیگر فعالیت های مستمر این اداره کل دانست و گفت: بازرسان استاندارد مانند یک مشتری اقدام به خرید کالا و محصول می کنند و پس از انجام نمونه برداری های لازم از جنس خریداری شده نتیجه را به واحد تولیدی مربوطه اطلاع می دهند.

اشکانی پور بازنگری هر پنج سال یکبار در استاندارد واحدهای تولیدی را طبق قانون مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: اداره کل استاندارد گیلان برای افزایش و ارتقاء سطح کیفیت محصولات واحدهای تولیدی استان آماده ارائه هرگونه کمک و مشاوره است و برای مدیران کنترل کیفیت واحدها نیز سالانه 20 ساعت جلسه آموزشی برگزار می کند.

وی بقاء سازمان استاندارد را در گرو وجود واحدهای تولیدی و فعال بودن چرخه تولید و صنعت در آنان دانست و اظهار داشت: اداره کل استاندارد گیلان خود را در کنار واحدهای تولیدی این استان می بیند علاوه بر این امسال دو بسته حمایتی نیز برای تحقق همین موضوع از سوی سازمان ملی استاندارد به تمام استان ها ابلاغ شده است.

مدیرکل استاندارد استان گیلان در تشریح بیشتر مفاد و مندرجات دو بسته حمایتی مورد اشاره بیان کرد: این دو بسته حمایت از تولیدات داخلی و حمایت از ورود مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی را شامل می شود که علاوه بر ایجاد یک ارتباط قوی تر بین استاندارد و واحدهای تولیدی در ارتقاء کیفیت محصولات نیز مؤثر است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان