Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت جلوگیری از تعرض به حریم رودخانه ها برای پیشگیری از وقوع سیل و کاهش آثار تخریبی آن تاکید کرد.

جبار کوچکی نژاد با اشاره به جاری شدن سیل در برخی از شهرستانهای استان گیلان اظهار کرد: اصولا سیل در فصل پاییز خسارت چندانی به کشاورزان وارد نمی کند. تنها ممکن است برخی محصولات پاییزی مثل باقالا که در پاییز کشت می شود آسیب ببیند که آن هم محدود است اما اگر میزان سیل زیاد باشد خانه ها، پل ها و جاده ها هم آسیب می بینند.

وی افزود: بعد از سیل ابتدای سال جاری در نقاط مختلف کشور تلاش های زیادی برای پیشگیری از وقوع سیل صورت گرفت اما به هر حال اگر میزان سیل از ظرفیت پل ها و رودخانه ها بیشتر باشد خسارت زیادی می زند. ما باید نسبت به آزادسازی حریم رودخانه ها، جلوگیری از تعرض به حریم رودخانه ها و لایروبی رودخانه ها اهتمام داشته باشیم و برای سیل بندها و پوشش گیاهی هم فکری کنیم.

کوچکی نژاد اضافه کرد: چرای بیش از حد، خانه سازی در ییلاقات و ارتفاعات باعث می شود پوشش گیاهی از بین برود و روان آب ها جاری شود اما می شود با تقویت مرتع، نفوذ پذیری زمین را بیشتر و در نتیجه شدت سیل را کمتر کرد که ما پیگیر انجام اقدامات لازم در این زمینه هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان