Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان صبح امروز در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز در رشت گفت: با همت خیران گیلانی، ۲۵۶ مدرسه در قالب هزار و ۱۸۹ کلاس درس در استان ساخته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر زارع گفت: رفع نیازمندی های جامعه، از اقدامات موثر در زندگی اجتماعی است که موجب تقویت فضای همدلی، تحکیم روحیه همبستگی و ایجاد فضای روانی آرام بخش در جامعه می شود و از این دیدگاه، کار خیّران با احساسات و عواطف عمیق و خالصی که دارند، ارزشمند و شایسته ی تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه گیلانیان افرادی نوع دوست و خیرانی هستند که بدون هیچ چشم داشتی، مشارکت های فعالانه و گسترده ای در اقدامات خیرخواهانه حوزه های مختلف دارند، گفت: لازم است زمینه ای فراهم شود تا گیلانی های نیک اندیشی که در خارج از استان یا کشور نیز حضور دارند، ضمن اطلاع از اقدامات صورت گرفته و وجود بستر انجام کارهای متعدد، در صورت تمایل، در فعالیت های خیرخواهانه استان خویش نیز ورود کنند.

دکتر زارع با بیان اینکه گیلان، یکی از استان هایی است که در رده های نخست بحران خیزی قرار گرفته و نمونه اخیر آن، سیل روزهای گذشته در مناطقی از استان است که خسارت هایی نیز به بار آورد، افزود: بر این مبنا خیرین می توانند همچون همیشه ورود نیک اندیشانه ای در حوزه نوسازی و نیز مقاوم سازی مدارس و حتی استانداردسازی وسایل گرمایشی مراکز آموزشی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ما و آینده سازان فردای ایران اسلامی قدردان مشارکت خیران خواهیم بود، اظهار داشت: تاکنون با همت خیران گیلانی، ۲۵۶ پروژه احداث مدرسه در قالب هزار و ۱۸۹ کلاس درس در استان، تحت عنوان پروژه های مردمی و مشارکتی تحویل آموزش و پرورش شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در پیشگاه خداوند رحمان و رحیم، هیچ اقدام خیر و صوابی بی پاداش نمی ماند؛ خاطر نشان کرد: موضوع مدرسه سازی، از آنجا که با تعلیم و تربیت همراه است، از امور خیریه ای است که در اسلام و در فرهنگ ما ایرانیان، نسبت به آن توصیه های فراوان شده است.

دکتر زارع با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب مدرسه سازی را یک حسنه ی بزرگ و صدقه ی جاریه می نامند، اظهار داشت: رئیس جمهوری نیز در ایجاد فضاهای آموزشی همسان و استاندارد برای فرزندان این مرز و بوم تاکید دارند و معتقدند که مردم در امور فرهنگی کشور سهیم هستند و هر جا آنها حضور دارند کارها با کیفیت و نشاط بیشتری پیش می رود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: امیدوارم فرزندان عزیزمان در محیطی بهتر و مطلوب تر شاهد یادگیری و فراگیری علم و دانش از معلمان عزیز و پرتلاش با روحیه ای با نشاط تر باشند.

گفتنی است صبح امروز با حضور دکتر ارسلان زارع، مدرسه ۹ کلاسه متوسطه دوره دوم زنده یاد فرنگیس سلیمانی که به همت نیکوکار مدرسه ساز دکتر سیده خدیجه آرین احداث شد، به بهره برداری رسید.

این  مدرسه در زمینی به مساحت دو هزار ۱۰۰ متر مربع در سه طبقه و با زیر بنای هزار و ۳۰۰ مترمربع احداث شده که ساخت و تجهیز آن دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دربر داشته و یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان آن را  نیکوکار مدرسه ساز دکتر سیده خدیجه آرین تأمین نموده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان