Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به امضای توافق نامه انتقال آب خزر از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور درخصوص انتقال آب خزر کوتاهی کرده و باید به افکار عمومی پاسخ گو باشد.

ولی داداشی با اشاره به امضای توافق نامه انتقال آب خزر از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور اظهار کرد: «عیسی کلانتری» رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور درخصوص انتقال آب خزر کوتاهی کرده و باید به افکار عمومی پاسخ گو باشد.

وی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان شمال کشور و آن دسته از نمایندگانی که دغدغه محیط زیست دارند با بحث انتقال آب خزر موافق نیستند گفت: از سازمان ها و دستگاه های نظارتی می خواهم به ماجرای انتقال آب خزر ورود کرده و جلوی آن را بگیرند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ایجاد مشکلات عدیده زیست محیطی را تنها یکی از پیامدهای انتقال آب خزر به فلات مرکزی دانست و افزود: در صورت اجرای طرح انتقال آب خزر به استان سمنان دیر یا زود دریای خزر به لحاظ زیست محیطی به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار می شود.

داداشی بحث انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی را همراه با تنش اجتماعی از سوی فعالان و حامیان محیط زیست دانست و تصریح کرد: دولت با بحث انتقال آب خزر جلوی پیشرفت و سازندگی را در استان های شمالی کشور گرفته و به تنش اجتماعی و نارضایتی های مدنی دامن می زند.

به گزارش فارس، طرح انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی و اتصال آن به خلیج فارس و دریای عمان حدود 25 سال پیش مطرح، اما خیلی زود به فراموشی سپرده شد، تااینکه یک بار دیگر این طرح در مقیاس کوچک تر آن هم با هدف انتقال آب خزر به فلات مرکزی در دستور کار دولت دهم قرار گرفت.

نمایندگان شمال کشور تیر ماه 98 درخصوص اعتراض به بحث انتقال آب دریای خزر به استان سمنان نامه ای به رئیس جمهور نوشته بودند، اما گویا روز گذشته سازمان حفاظت از محیط زیست کشور نامه ای مبنی بر توافق بر سر انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی را به امضا رسانده است.

رئیس جمهور نیز در جریان دیدار با مردم استان سمنان در 13 آذر ماه سال 97 بحث انتقال آب خزر به فلات مرکزی را تمام شده دانسته و گفته بودند که اگر سرمایه داری بخواهد برای انتقال آب از شمال به مرکزیت کشور از جمله سمنان اقدام کند، دولت این آمادگی را دارد تا امکانات لازم را در اختیار او قرار دهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان