Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تخصیص ارز دو نرخی و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به واردات دارو، مواد اولیه و تجهیزات پزشکی به ایجاد فساد و رانت در این حوزه منجر شده است.

محمدحسین قربانی با بیان اینکه باید مسیر ایجاد فساد و رانت در حوزه واردات دارو مسدود شود اظهار داشت: در حال حاضر تخصیص ارز دو نرخی به واردات دارو و تجهیزات پزشکی به ایجاد فساد و رانت در این حوزه منجر شده که باید برای جلوگیری از این معضل اقدامی اساسی اندیشیده شود.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قطع اعطای ارز 4 هزار و 200 تومانی برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی را خواستار شد و عنوان کرد: به عقیده بنده یکی از بهترین راهکارهای عملی برای مبارزه با رانت شکل گرفته در بخش واردات دارو و تجهیزات پزشکی حذف ارز تخصیصی و اجرای یک راه حل حمایتی دیگر است.

قربانی تغییر رویکرد حمایتی دولت از بیماران و تخصیص یارانه دارو از طریق بیمه ها را به عنوان یک راهکار عملی و منطقی جهت برون رفت از فساد شکل گرفته در حوزه واردات دارو اعلام کرد و افزود: این روش علاوه بر مزیت ذکر شده دارای فواید بسیار زیاد دیگری است که مجموعه آن ها به نفع مصرف کننده داخلی تمام می شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس اعمال یک نظارت منسجم بر نحوه توزیع یارانه های دارو و مواد اولیه را یکی از مزایای مهم حذف ارز دو نرخی و ارز 4 هزار و 200 تومانی برای واردات این اقلام خواند و گفت: با قطع جریانی که نهایتاً به فساد و رانت در حوزه واردات دارو دامن می زند می توان امور این بخش را سروسامان بخشید.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه در صورت اعطای یارانه واردات دارو از طریق بیمه ها به مردم، واردکنندگان دارو نیز به ناچار در چارچوب قانون عمل می کنند اظهار داشت: گلوگاه ایجاد فساد و رانت در مجموعه واردات دارو با این تصمیم در هم شکسته و زمینه برای ورود سرمایه گذاران خارجی فراهم می شود.

قربانی به صحبت های اخیر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه به علت وجود رانت و فساد در صنعت داروسازی هیچ سرمایه گذار خارجی در کشور سرمایه گذاری نمی کند اشاره کرد و بیان داشت: به عقیده بنده بهترین راه برای ایجاد امنیت پایدار در صنعت داروسازی کشور همین حذف ارز های دو نرخی برای واردات دارو و مواد اولیه آن است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس اجرای طرح تحول سلامت و بهره مندی تمامی اقشار جامعه از خدمات یکسان در حوزه بهداشت و درمان را متذکر شد و عنوان کرد: تحولاتی که این طرح در حوزه سلامت به وجود آورد قابل انکار نیست بنابراین برای زدودن فساد از چهره صنعت داروسازی کشور نیز باید اقدامی ضربتی انجام داد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان