Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: بارندگی های اخیر، ۲۰۰ میلیارد و ۵۳۴ میلیون تومان به ۱۴ شهرستان گیلان خسارت وارد کرد.

ارسلان زارع صبح امروز از پل خسارت دیده ناشی از بارش های شدید اخیر در بخش رانکوه املش بازدید کرد و اظهار داشت: بارندگی های اخیر در استان گیلان از لحاظ میزان بارش در 50 سال گذشته کم سابقه بود.

استاندار گیلان از خسارت 200 میلیارد و 534 میلیونی بارندگی های اخیر به 14 شهرستان استان خبر داد و ابراز داشت: در مدت زمان 15 ساعت، 250 میلی متر باران در شهرستان املش بارید در حالی که سالانه در 10 استان کشور کمتر از 250 میلی متر باران می بارد.

زارع با بیان اینکه خسارت های ناشی از بارندگی شدید در استان در بخش های مختلف تأسیسات زیربنایی، ساختمان های مسکونی، تجاری و بخش کشاورزی بود تصریح کرد: پیگیری های متعددی برای جبران خسارت ها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه گزارش بارندگی ها و سیل اخیر در استان به وزیر کشور ارائه شد خاطرنشان کرد: بنده در این خصوص مذاکراتی با معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتم و گزارش ها ارائه شد و برنامه و اعتبار لازم نیز برای جبران خسارت در نظرگرفته شد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به لزوم اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارت های ناشی از بارندگی در استان افزود: بنده در جلسات مختلف با مسئولان دستگاه های اجرایی همواره به اقدامات پیشگیرانه و آمادگی کامل دستگاه ها در مقابله با بحران تأکید کردم.

زارع با بیان اینکه برخی تأسیسات زیربنایی در استان گیلان دارای قدمت بالایی هستند عنوان کرد: برخی از این تأسیسات زیربنایی دارای قدمت بالایی هستند اما از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و برای کاهش خسارت و عدم تخریب آنها باید اقدامات پیشگیرانه را با جدیت انجام داد.

استاندار گیلان با اشاره به تخریب پل رانکوه شهرستان املش بیان کرد: بررسی های لازم برای علت تخریب پل رانکوه شهرستان املش نیز باید انجام شود چون این پل هم از قدمت بالایی برخوردار بود و اگر سهل انگاری وجود داشت باید علت آن مشخص شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان