Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از زمان ورود اولین گروه زوار خارجی به گیلان تاکنون، بیش از 10 هزار زائر خارجی اربعین حسینی از خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی بهره مند شدند.

ارسلان سالاری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: پس از تشکیل ستاد اربعین حسینی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تیم های بهداشتی درمانی دانشگاه در شهر مرزی آستارا برای خدمت رسانی به زائران خارجی که غالبا از جمهوری آذربایجان وارد استان گیلان می شدند، مستقر شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 16هزار نفر زائر آذری، از مرز آستارا وارد کشور شده اند، تصریح کرد: در این راستا، بازدیدهای بهداشت محیطی در حوزه شهرستان، در سه شفیت به صورت شبانه روز انجام و در خصوص تامین و توزیع دارو و امکانات پزشکی نیز تمهیدات لازم اتخاذ شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: همچنین تیم 10 نفره در زمینه حفاظت فیزیکی پایگاه های بهداشتی درمانی در مرز مهران مستقر شدند.

سالاری با اشاره به اقدامات مرکز فوریت های پزشکی استان گفت: اورژانس ۱۱۵ گیلان نیز همزمان با ورود اولین گروه زائران خارجی به استان، در مناطق آستارا، تالش و امام زاده هاشم، ارایه خدمات پیش بیمارستانی را به زائران جمهوری آذربایجان آغاز کردند.

وی با بیان اینکه در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی،چهار تکنسین فوریت های پزشکی به مرز مهران اعزام شدند، یادآور شد: دو تیم پرستاری نیز متشکل از چهار پرستار از مراکز آموزشی درمانی رازی، شفا و حشمت به منظور پوشش خدمات درمانی زائران اربعین حسینی به مدت 12روز در دو مرحله در بیمارستان ایلام حضور دارند.

سالاری، خاطرنشان کرد: یک تیم 10 نفره نیز در قالب اکیپ امدادی مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان و معاونت بهداشتی سپاه قدس گیلان متشکل از پزشک متخصص، پزشک عمومی و پرستار در موکب مستقر در کربلای معلی، به ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران اربعین حسینی می پردازند.

وی، تهیه و توزیع 10 هزار پمفلت آموزشی بهداشتی بین زوار اربعین حسینی، جمع آوری مواد غذایی فاسد، توزیع مایع ضدعفونی و کلرزنی مخازن آب در مواکب مرزی، را از دیگر اقدامات داشتگاه علوم پزشکی گیلان در اربعین حسینی عنوان کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان