Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس شورای شهر ماسوله با اشاره به قطع تنها منبع درآمدی شهرداری این شهر به دستور مقام قضایی از مسئولان استان گیلان و شهرستان فومن خواست اقدامی در این زمینه انجام دهند.

رضوان عسگرپور با اشاره به برخی ویژگی های شهر ماسوله از نظر جمعیت، مساحت و یا حتی ساختار، اظهار کرد: با توجه به ویژگی های منحصربه فرد، ماسوله همیشه نیازمند یک نگاه ویژه از سوی مسئولان بوده است.

وی با بیان اینکه جمعیت ثابت ماسوله به ۵۰۰ نفر نمی رسد، افزود: در زمان حضور گردشگران و مسافران داخلی و خارجی که در تمام فصول سال شاهد حضور آنها در این شهر هستیم این جمعیت روزانه به ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر هم می رسد.

رئیس شورای شهر ماسوله با اشاره به اینکه وجود این حجم از جمعیت با توجه به ساختار تاریخی این شهر به ویژه تر شدن شرایط ماسوله اضافه می کند، گفت: برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به این حجم از جمعیت نیازمند ایجاد زیرساخت ها و امکانات مناسب رفاهی و امنیتی هستیم.

وی در ادامه به حجم بالای تولید زباله در این شهر در زمان حضور مسافران و گردشگران اشاره و تصریح کرد: باید برای ساماندهی به زباله های تولیدی توسط مسافران و همچنین ارائه خدمات بهداشتی اقدامات موثری انجام دهیم.

عسگرپور با اشاره به ورود حجم بالای خودرو و لزوم تأمین امنیت و جای پارک مناسب، افزود: انجام این مهم زمانی مسیر خواهد شد که شهرداری بتواند درآمدی برای ساماندهی به این وضعیت، تأمین پارکبان و نگهبان محله در مقابل دریافت مبالغی خدمات مناسبی به شهروندان و گردشگران و مسافران ارائه کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی هفته های گذشته با توجه به دستور مقام قضایی تنها منبع درآمدی شهرداری ماسوله که تأمین کننده بودجه شهرداری، ارائه خدمات، تأمین پارکبان و پرداخت حقوق پرنسل خدماتی این شهر بود قطع شده است، گفت: این موضوع سبب شده تا شهرداری ماسوله نتواند به وظایف خود به خوبی عمل کند.

رئیس شورای شهر ماسوله با بیان اینکه با توجه به انجام مقدمات ثبت جهانی این شهر توسط میراث فرهنگی گیلان، تصریح کرد: به دلیل شرایط این شهر و عدم ساز و ساخت شهرداری در آن برای تأمین منابع مالی و یا حتی جذب سرمایه گذار تنها منبع درآمدی شهرداری دریافت عوارض خدمات رفاهی و گردشگری برای ارائه خدمات رفاهی به گردشگران و مسافران بود که در حال حاضر با دستور مقام قضایی قطع شده است.

وی با اشاره به درخواست از مراجع ذیصلاح برای حل این مشکل و عدم پاسخگویی به این درخواست، افزود: از همه مسئولان شهرستان و استان گیلان درخواست می کنم قبل از اینکه شهرداری ماسوله از پرداخت حقوق کارکنان و ارائه خدمات به شهروندان و گردشگران ناتوان شود باید برای این موضوع راهکار اساسی پیش بینی کرد.

عسگرپور با بیان اینکه با توجه به عدم درآمد مالی، شهرداری ماسوله موفق به بکارگیری نگهبان شب برای فصول پاییز و زمستان و یا پارکبان برای هدایت خودروها نشده است از استاندار گیلان، فرماندار و دادستان شهرستان فومن خواست قبل از تعطیلی شهرداری ماسوله و ایجاد وضعیت نامناسب برای این شهر اقدام مناسبی صورت گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان